صنایع دستی

انتقال پایه ستون های سنگی مسجد روستای برده رشان به موزه مردم شناسی مهاباد

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مهاباد گفت: دو پایه ستون سنگی مسجد روستای برده روشان برای نگهداری به موزه مردم شناسی مهاباد انتقال یافت.

27 شهریور 1399

دوره آموزشی فروش مجازی برای هنرمندان صنایع دستی استان مرکزی برگزار می گردد

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی از برگزاری دوره آموزشی فروش مجازی برای هنرمندان صنایع دستی این استان اطلاع داد.

24 مرداد 1399

معارفه سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شوط

سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان شوط معارفه شد.

2 مرداد 1399

هتل پنج ستاره پارسیان صفائیه یزد؛اقامت در باغی عظیم و سرسبز

هتل صفائیه از مجموعه گروه هتل های پارسیان می باشد. این هتل با بهره گیری از معماری سنتی ایران با استفاده از امکانات و تجهیزات مدرن، بهترین خدمات را به میهمانان خود ارائه می دهد.

14 تیر 1399

صدور و تمدید بیش از 600 مجوز صنایع دستی در قزوین

معاون صنایع دستی و هنر های سنتی استان قزوین از صدور و تمدید 619 فقره مجوز صنایع دستی در سال 98 اطلاع داد.

20 خرداد 1399

ظرفیت آذربایجان شرقی در زمینه ایجاد موزه های صنعتی

موزه های صنعتی از انواع موزه هایی هستند که بیشتر به لحاظ کارکردهای آموزشی و پژوهشی موردتوجه بوده و درعین حال از جذابیت ویژه ای برای مخاطبان برخوردارند.

27 اردیبهشت 1399

دستگیری 4 حفار غیرمجاز در شهرستان قوچان

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از دستگیری 4 حفار غیر مجاز در شهرستان قوچان اطلاع داد.

30 فروردین 1399

نخستین مرکز تخصصی ابریشم گلستان در رامیان افتتاح شد

به گزارش خبرنگاران، جواد صادقلو، عصر دوشنبه، در حاشیه بازدید از مکان احداث این مرکز، اظهار کرد: پیرو پیگیری های اجرا شده و تفاهم نامه با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، این مرکز به زودی کار خود را آغاز خواهد کرد.

29 فروردین 1399

به دانش آموزان دزفولی خط میخی آموزش داده می شود

به گفته یعقوب زلقی سرپرست اداره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری دزفول آموزش خط میخی به دانش آموزان در راستای اجرای طرح ملی میراث بان در مدارس دزفول با هماهنگی مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان اجرا شده است.

7 فروردین 1399

ثبت جهانی قاسم آباد؛ روستای جهانی چادرشب بافی

دکتر ارسلان زارع، استاندار گیلان به مناسبت ثبت جهانی روستای قاسم آباد چابکسر به عنوان نخستین اثر مستقل از گیلان در فهرست شورای جهانی صنایع دستی، یادداشتی با عنوان ثبت جهانی چادرشب بافی؛ برگی از هویت ناب فرهنگی گیلان منتشر کرد.

29 اسفند 1398