ارتقای چشم گیر کیفیت صنایع دستی ایرانی در یک دهه گذشته

به گزارش دوست داشتنی ها، ویدا توحدی امروز یکشنبه 16 شهریور 99 در نشست آنالیز نقاط ضعف و قوت برنامه های داوری مهر اصالت سال های گذشته، که در محل سالن فجر این وزارتخانه برگزار گردید، با بیان این مطلب اضافه نمود: به طور حتم ارتقای کیفیت می تواند به معرفی هرچه بهتر آثار هنرمندان و بهبود فروش و صادرات یاری کند.

ارتقای چشم گیر کیفیت صنایع دستی ایرانی در یک دهه گذشته

در این نشست که معاونان صنایع دستی 31 استان کشور نیز به صورت ویدئوکنفرانسی حضور داشتند، به بیان نظرات خود پرداختند و هر کدام توضیحاتی را در مورد آثار دارای مهر اصالت در استان خود ارائه کردند.

مدیرکل دفتر توسعه و ترویج معاونت صنایع دستی کشور در این نشست با اشاره به سابقه برگزاری پنج دوره داوری مهر اصالت، یادآور شد: اولین دوره داوری مهر اصالت در سال 1389 در اصفهان برگزار گردید که به صورت بین المللی بود و در آن دوره 65 اثر پیروز به دریافت مهر اصالت بین المللی از یونسکو شدند.

او ادامه داد: بعد از آن در سال 1390 این دوره داوری به صورت ملی برگزار گردید و تا به امروز پنج دوره به میزبانی استان های مختلف برگزار گردیده و خوشبختانه شاهد این هستیم که تعداد زیادی از هنرمندان صنایع دستی پیروز به دریافت مهر اصالت شدند.

توحدی ادامه داد: در این مدت شاهد ارتقای کیفیت صنایع دستی از استان های مختلف بودیم، در همین ارتباط بسته بندی مهم ترین موضوعی بود که مورد توجه هنرمندان صنایع دستی قرار گرفته است.

او در ادامه با اشاره به اهمیت افزایش کیفت هنرهای تولیدی هنرمندان ادامه داد: به طور حتم هرچه کیفیت آثار بالا باشد فروش و صادرات آن ها افزایش خواهد یافت.

منبع: گردشبان
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 456

به "ارتقای چشم گیر کیفیت صنایع دستی ایرانی در یک دهه گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتقای چشم گیر کیفیت صنایع دستی ایرانی در یک دهه گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید