اخبار صنعت

نشست آنالیز روابط تجاری ایران و عمان در هرمزگان

استاندار هرمزگان گفت: نقشه راه عملیاتی توسعه تجارت میان ایران و عمان به وسیله استان هرمزگان باید ترسیم گردد.

31 تیر 1400

چرا باید منتظر خاموشی ها در تابستان باشیم؟

هفته گذشته با رسیدن احتیاج مصرف به بیش از 60 هزار مگاوات، شاهد شکاف 6000 مگاواتی در تراز بین فراوری و مصرف بودیم، که طبق اعلام مسوولان برقی این هفته با توجه به شرایط موجود، احتمال تشدید این شکاف بیشتر شده است.

29 تیر 1400

بانک مرکزی برای برخورد با بدهکاران بانکی وحدت رویه داشته باشد

کمیته تخصصی امور بانکی و تأمین اقتصادی جلسه ستاد تسهیل و برطرف موانع فراوری در اتاق ایران برگزار گردید. در اجرای مفاد آیین نامه اجرایی ماده 61 الحاقی قانون برطرف موانع فراوری رقابت پذیر و ارتقای نظام اقتصادی کشور، دومین جلسه کمیته بانکی و تأمین اقتصادی...

29 تیر 1400

انباری شدن زندان هارون الرشید شایعه است

مدیر اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ری در واکنش به خبرهایی درباره تبدیل زندان هارون الرشید به انبار کشاورزی گفت: شایعه است، هیچ نشانه ای از انباری نیست، بازدید از این اثر تاریخی برای عموم آزاد است.

28 تیر 1400

ارائه تسهیلات بنیاد نخبگان به دانشجویان مستعد تحصیلی دانشگاه صنعتی نوشیروانی

دانشگاه صنعتی نوشیروانی در اطلاعیه ای گفت: بنیاد نخبگان برای ارائه تسهیلات به دانشجویان مستعد تحصیلی، طرح شهید وزوایی را اختصاص داده است.

24 تیر 1400

ممنوعیت ساخت وساز در زمین های کشاورزی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: هر گونه ساخت بنا، پی کنی، دیوار کشی، سکو بندی و هر عملی که اراضی کشاورزی را از حالت کاربری اصلی خارج کند، ممنوع است.

23 تیر 1400

طرز تهیه کال کباب گیلانی خوشمزه

کال کباب یکی از پیش غذاهای پرطرفدار گیلانی است. طرز تهیه کال کباب گیلانی و اصیل کمی وقت گیر است و به بادمجان کبابی، سیر، گردو و ... احتیاج دارد.

15 تیر 1400

95 درصد جمعیت ایران تحت پوشش شبکه های گازرسانی قرار دارند

وزیر نفت با بیان اینکه گازرسانی در دولت های یازدهم و دوازدهم به روستاها 2.5 برابر شده و از 14 هزار روستا به 35 هزار روستا رسیده ایم گفت: 95 درصد جمعیت کشور تحت پوشش شبکه های گازرسانی قرار دارند.

9 تیر 1400

اقبال گردشگران برای سفر به کرمانشاه افزایش یافته، حامی هتلداران استان هستیم

خبرنگاران/کرمانشاه سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه، گفت: هتل ها و مجموعه های گردشگری استان در دو سال گذشته دچار خسارت های زیادی شده اند و برای عبور از بحران کرونا نیازمند حمایت هستند.

6 تیر 1400

صنعت آی تی دنیا 4 تریلیون دلاری می گردد!

طبق پیش بینی گارتنر، میزان سرمایه گذاری در سال 2021 در حوزه آی تی به 4.1 تریلیون دلار می رسد درحالی که در سال 2020 نسبت به سال 2019 شاهد کاهش 2.2 درصدی میزان سرمایه گذاری جهانی در این صنعت بودیم.

4 تیر 1400

نکاتی برای مصرف غلات صبحانه

غلات صبحانه بخشی از پروتئین و فیبر روزانه را تامین می کند اما برای مصرف آن باید به نکات زیادی توجه کرد.

3 تیر 1400

بومی سازی فناوری فراوری سنسور وزن و نمایشگرهای توزین پویا

سامانه های توزین انواع مختلفی دارند و به دو دسته کلی سامانه های توزین پویا (داینامیک) و ساکن (استاتیک) تقسیم بندی می شوند.

27 خرداد 1400

خبرنگاران معاون استاندار خراسان رضوی بر مدیریت مصرف آب تاکید کرد

مشهد- خبرنگاران- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی با تاکید بر لزوم مشخص شدن مصارف آب استان گفت: اکنون در شرایط خشکسالی هستیم و باید با حضور نمایندگان مصرف کننده عمده آب، برای عبور از این شرایط برنامه ریزی شود.

23 خرداد 1400

جزئیات نامه نگاری رئیس سازمان بورس با همتی

رئیس سازمان بورس در نامه ای به رئیس کل بانک مرکزی، وجود نرخ های متعدد برای یک ارز در تسعیر را منجر به تضییع حقوق سهامداران حقیقی و حقوقی دانست و اصلاح صورت های اقتصادی از این بابت را خواهان شد.

22 خرداد 1400

کلاهبرداری هرمی با روکش قانونی!

بسیاری از جوانان جویای کار با تبلیغات واهی بعضی شرکت های بازاریابی شبکه ای، فعالیت خود را در این شرکت ها شروع می نمایند و پس از مدتی به دلیل عدم توانایی لازم برای فروش محصولات خریداری شده، اندک سرمایه خود را نیز از دست می دهند.

18 خرداد 1400

طراحی و تولید انواع پنل های مشبک در پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد

محققان پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد با هدف ارتقای فضاهای زندگی از طریق طراحی و تولید عناصر و جزئیات معماری اقدام به تولید انواع پنل های مشبک، اکسسوری، مبلمان شهری و قطعات بتنی کردند.

10 خرداد 1400

کشف گور 3هزارساله در منطقه چیتاب

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد، رحیم دادی نژاد روز سه شنبه 21 اردیبهشت ماه 1400 با بیان اینکه این گور تاریخی از طریق کشاورزان منطقه در حین تعمیر جداول کشاورزی پیدا شده است، اظهار کرد: به محض دریافت گزارش...

9 خرداد 1400

بورل: به رغم اختلافات روابط اتحادیه اروپا و روسیه باید حفظ گردد

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به پایین ترین سطح تاریخی روابط با روسیه، شروطی را برای بهبود روابط نامید و گفت: مشارکت بروکسل و مسکو در بسیاری از جهت گیری ها ضروری و کانال ارتباطی با مسکو باید حفظ گردد.

3 خرداد 1400

امروز، پایان مهلت ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه شریف

مهلت تمدید شده ثبت نام پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه صنعتی شریف امروز 9 اردیبهشت ماه 1400 به پایان می رسد.

2 خرداد 1400

سنجش کیفیت ضدعفونی کننده ها در دوران کرونا؛ تجهیزات داخلی به کمک معین ماهیت فرآورده ها آمد

یکی از لازمه های فراوری و عرضه محصولات با کیفیت غذایی، بهداشتی و دارویی بهره مندی از آزمایشگاه های مجهز برای بررسی و کنترل کیفی این فراوریات است.

31 اردیبهشت 1400
تعداد: (137)