سلامتی و پزشکی

ابوبکر محمد بن زکریای رازی

از اهالی ری، یگانه دهر و فرید عصر بود. وی در بیست و هفتم اوت سال 865م. یعنی صد و پانزده سال قبل از ابن سینا به جهان آمد. در ابتدا به موسیقی روی آورده و عودنوازی می کرده، عاقبت از آن دل کنده روی در تحصیل

24 مهر 1400

ادتیت دی کبالت (EDETATE DICOBALT)

موارد منع مصرف: فقط در موارد مسمومیت قطعی و شدید بهتر است به کار رود.عوارض جانبی مهم: تهوع، استفراغ، کاهش فشار خون، ضایعات پوستی، درد سینه، افزایش ضربان قلب

23 مهر 1400

چرا بیش از حد عرق می کنیم؟

تعریق بیش از حد، حتی در هنگام استراحت، یک عارضه پزشکی است که هیپرهیدروز نامیده می گردد. این عارضه به علت فعالیت بیش از حد غدد عرقی رخ می دهد، که بدون علت حتی هنگامی که بدن خنک است، عرق فراوری می نمایند. آیا تا به حال عرق از سر و صورت و دست تان چکیده است؟...

22 مهر 1400

مستندی از اولین شهید مدافع سلامت گلستان به تلویزیون می آید، رشادت های کادر درمان در قاب موج اول

مستند موج اول که در اولین روز های شیوع ویروس کرونا ساخته شده است، روایتی از اولین شهید مدافع سلامت در گلستان است.

21 مهر 1400

کاشمر دارای بزرگترین پالایشگاه گیاهان دارویی کشور است

خبرنگاران/خراسان رضوی مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید گفت: کاشمر دارای بزرگترین پالایشگاه گیاهان دارویی در کشور است و تا به امروز در تمام بازدیدهایی که از منطقه ها مختلف داشتم، هنوز مانند آن را در هیچ کجای کشور ندیده ام.

12 مهر 1400

نکات طراحی ویلا: تجلیل از کارکنان و بازرسان بهداشت محیط در باغملک

مدیر شبکه بهداشت و درمان باغملک گفت: به مناسبت روز جهانی بهداشت محیط از کارکنان و بازرسان بهداشت محیط در این شهرستان تقدیر شد.

9 مهر 1400

چاره خارش بارداری

بارداری دوره ای از تغییرات هورمونی و متابولیک عمیق است که بدن، آن را برای مدت نسبتا کوتاهی تحمل می نماید و در طی آن، تغییرات متعددی در پوست، ناخن و موها بروز می نماید.

6 مهر 1400

تور برزیل: افزایش تلفات ناشی از ابتلا به کرونا در برزیل

بر اساس گزارشات، آمار تلفات ناشی از ابتلا به کووید19 از ابتدای آغاز همه گیری این بیماری در برزیل در حال رسیدن به رکورد 600 هزار مورد فوتی است.

5 مهر 1400

شرایط بحرانی کدورت آب ماهشهر ، گزارش آلودگی میکروبی آب در بندر امام

خبرنگاران/خوزستان کارشناس سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز از گزارش آلودگی میکروبی آب در بعضی منطقه ها بندر امام در سال های 99 و 1400 اطلاع داد.

3 مهر 1400

فشارتان پایین است؟

اگر فشارخون طبیعی فردی به اسم مثال همواره 12 روی 8 باشد و بعد فشارش را بگیرد و عدد از این اندازه پایین تر آمده باشد یعنی اینکه دچار افت فشارخون شده است. به طور معمول بیشتر افرد جامعه به خصوص خانم ها فشارخون پایین دارند و این طبیعی است. معمولا فردی که فشارخون...

31 شهریور 1400

دفع وبا با توپ وطلسم!

طاعون و وبا از بیماری هایی بوده که هر از چند سال در ایران اشاعه یافته و خلق کثیری را به هلاکت می رسانده است. در آن موقع از درمان های نو خبری نبود و مردم به انواع شیوه ها متوسل می شدند تا به خیال خود از این بیماری ها خلاصی یابند.

29 شهریور 1400

کشف ترکیباتی ناشناخته و خطرناک در چای

حدود 500 ترکیب در چای کشف شده که می توانند خطرناک باشند.

28 شهریور 1400

11 خاصیت باور نکردنی روغن درخت چای

روغن درخت چای (Tea tree oil) را می توان عصاره ای نامید که برای بسیاری از مصارف کاربرد گسترده دارد. حفاظت از سلامتی پوست، مو و ناخن از جمله مهم ترین و نام آشناترین خواص این روغن به تعداد می رود.

26 شهریور 1400

زلزله قوچان 23 مصدوم در پی داشت

خبرنگاران/خراسان رضوی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قوچان از مصدومیت 23 نفر بر اثر وقوع زمین لرزه 5.2 ریشتری صبح امروز در این شهرستان اطلاع داد.

25 شهریور 1400

نخستین نیروگاه فتوولتائیک در دانشگاه علوم پزشکی گرگان طراحی و نصب شد

شرکت دانش بنیان مستقر در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان توانست اولین نیروگاه فتوولتائیک مبتنی بر فناوری نانو را طراحی و در این دانشگاه نصب کند.

24 شهریور 1400

افزایش 12 درصدی محققان کارگاه های دانش بنیان

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری با اشاره به نتایج گزارش های اخیر مرکز آمار ایران از کارگاه های دانش بنیان گفت: این گزارش های آماری تازه بلوغ اقتصاد دانش بنیان و توسعه فناوری و نوآوری را در کشور نشان...

21 شهریور 1400

مهم ترین دغدغه نظام تعلیم و تربیت بازگشایی مدارس است

خبرنگاران/گلستان سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اقدامات برای بازگشایی مدارس، گفت: مهم ترین دغدغه و اولویت نظام تعلیم و تربیت بازگشایی مدارس است.

20 شهریور 1400

آغاز واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از 20 شهریور

معاون توسعه منابع سلامت دانشگاه آزاد اسلامی گفت: واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از روز شنبه 20 شهریور آغاز می شود.

19 شهریور 1400

آخرین شرایط واکسیناسیون کارکنان اورژانس اجتماعی

تهران (پانا) - معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور از واکسیناسیون نیروهای اورژانس اجتماعی در چند استان اطلاع داد و خواهان همکاری وزارت بهداشت برای اولویت بخشی واکسیناسیون نیروهای اورژانس اجتماعی در سراسر کشور شد.

18 شهریور 1400

نقش روانشناسی رنگ ها در بازاریابی

زندگی امروز / رنگ نقشی مهمی در تصمیمات ما برای خرید ایفا می نماید. هم بچه ها و هم بزرگترها به رنگ های خاصی گرایش دارند. بیشتر مردم عقیده دارند که شواهد قطعی در خصوص قدرت متقاعد کننده رنگ وجود ندارد، بلکه بر اساس شواهد حدسی و گفتاری است. ولی تحقیقات جامعی...

11 شهریور 1400
تعداد: (298)