واحد پول آذربایجان چیست؟

به گزارش دوست داشتنی ها، واحد پول آذربایجان منات یا مانات (manat) است که با نام AZN در بازارهای جهانی شناخته می شود. واحد کوچکتر از منات، قپیک (Qapik) می باشد.

واحد پول آذربایجان چیست؟

خبرنگاران | سرویس گردشگری - آذربایجان کشوری است در شمال غربی ایران که این روزها پذیرای مسافران بیشماری از کشورهای همسایه به خصوص ایران است. باکو پایتخت این کشور کوچک با داشتن جاذبه های فراوان توانسته جایگاهی در بین شهرهای توریستی برای خود پیدا کند. آگاهی و دانستن واحد پول آذربایجان می تواند سفر را لذت بخش تر و مقرون به صرفه تر کند. همراه خبرنگاران باشید.

مهم ترین جاذبه های گردشگری باکو

واحد پول آذربایجان چیست؟

واحد پول آذربایجان منات (manat) است که در بازار های بین المللی با نماد AZN نشان داده می شود. جمهوری آذربایجان در 7 فوریه سال 2005 با موافقت رئیس جمهور واحد پول و ارزش و شکل پول را تغییر داد که از اول سال 2006 اقتصاد آذربایجان با منات جدید فعالیت خود را شروع نمود و این اسکناس های جدید با نشان های ملی و فرهنگی مزین شده است و به صورت اسکناس های 1، 5، 10، 20، 50، 100، 200 و 500 مناتی و سکه های 1، 3، 5، 10، 20، 50 Qapik (قپیک) می باشد؛ که 100 قپیک یک منات را تشکیل می نماید.

واژه منات از واژه روسی монета (مُنِتا) به معنی سکه گرفته شده است.

نظام اقتصادیاتی و پول و ارز و بانکداری جمهوری آذربایجان

نظام اقتصادیاتی جدید جمهوری آذربایجان از ژانویه سال 2001 میلادی الزام اجرایی پیدا کرده است. این نظام، بیشتر قوانین و مقررات گذشته در نظام اقتصادیات را ملغی نمود. بر اساس این نظام اقتصادیاتی شرکت ها و نهادهای اقتصادی بر اساس سیستم چند گانه اقتصادیاتی باید نسبت به پرداخت اقتصادیات اقدام نمایند. این نظام علاوه بر داخل کشور در روابط اقتصادی خارجی نیز تسری پیدا کرده است. در اوضاع کنونی فعالیت های تجاری چندگانه بین جمهوری آذربایجان و کشورهای گرجستان، آلمان، قزاقستان، نروژ، مولداوی، پاکستان، لهستان، روسیه، ترکیه، اوکراین، انگلستان و ازبکستان امضا شده و مفاد آن اجرا می شود.

تبدیل منات آذربایجان (منات باکو) به دیگر واحدهای پولی جهان (سپتامبر 2017)

1.7 منات آذربایجان 1 دلار آمریکا
2.03 منات آذربایجان 1 یورو
2.31 منات آذربایجان 1 پوند انگلستان

با واحدهای پولی دیگر کشورهای جهان آشنا شوید.

واحد پول کشورهای جهان (به تفکیک قاره)منبع: setare.com
انتشار: 30 دی 1399 بروزرسانی: 30 دی 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 620

به "واحد پول آذربایجان چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واحد پول آذربایجان چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید