احراز هویت سجام رایگان است؟

به گزارش دوست داشتنی ها به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران، مهدی کباری مدیرعامل کارگزاری بانک صادرات ایران، در آیین رونمایی از عملیاتی شدن سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان (سجام) در شعب منتخب بانک صادرات ایران اظهار کرد: با موافقت مدیرعامل بانک صادرات ایران و در راستای خدمت به مردم، هزینه 10 هزار تومانی احراز هویت مشتریان در شعب منتخب بانک صادرات ایران از متقاضیان ورود به بازار سرمایه دریافت نمی شود و این خدمت رایگان انجام می شود.

احراز هویت سجام رایگان است؟

وی اضافه کرد: پیش بینی می کنیم جذب مخاطب زیادی از این بابت داشته باشیم. پروژه حال حاضر، یکی از پروژه های زیرشاخه سوپرمارکت اقتصادی بانک صادرات ایران است که فعلا در 51 شعبه منتخب در حال بهره برداری است و در آینده نزدیک شعب ممتاز و درجه یک بانک نیز به این سامانه تجهیز خواهند شد. زیرساخت های فناوری اطلاعات و نرم افزاری برای تحقق این امر آماده است.

کباری گفت: دیدگاه کارگزاری بانک صادرات ایران تجهیز تمامی شعب بانک به خدمات کارگزاری است اما در فاز آینده، برنامه برای تجهیز شعب ممتاز و درجه یک بانک به تعداد تقریبا 400 شعبه در نظر گرفته شده و در ادامه به دنبال این هستیم که کلیه شعب بانک را به سوپرمارکت اقتصادی تجهیز کنیم.

مدیرعامل کارگزاری بانک صادرات ایران با اشاره تمرکز 108 کارگزاری سازمان بورس در مراکز استان های کشور، اظهار کرد: دسترسی بخش عظیمی از مردم در شهرستان ها به خدمات کارگزاری وجود ندارد و بانک صادرات ایران به دلیل گستردگی شعب در سراسر کشور می تواند این خدمت را به مردم ارائه کند که موجب خرسندی همه مدیران اقتصادی و فعالان بازار سرمایه خواهد بود.

وی گفت: بانک صادرات ایران می تواند در ارتقای فرهنگ سهامداری و جذب نقدینگی بیشتر جامعه، نقش کلیدی ایفا کند. کباری با ارائه گزارشی از فعالیت این کارگزاری طی 19 ماهه اخیر گفت: علاوه بر خدمات متنوع کارگزاری، از جمله اخذ کد بورسی، انجام معاملات برخط و آنلاین، حضور مشتریان در شعب، تغییر کارگزاری و صدور گواهی سپرده، بیش از 14 هزار مشتری جذب شده و بیش از هفت هزار مشتری کد آنلاین دریافت کرده اند.

وی اضافه کرد: در این مدت بیش از 18 هزار میلیارد ریال معامله از طریق کارگزاری بانک صادرات ایران صورت گرفته و در ادامه با همکاری که بین بانک و شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) صورت گرفته اتفاق مبارکی را به منظور احراز هویت مشتریان و هموطنان برای استفاده از خدمات بازار سرمایه رقم زده است.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص فرایند فعالیت بازار سرمایه نیز گفت: کلیت بازار سرمایه را حبابی نمی دانم. اما در بین 700 شرکت فعال در بازار سرمایه برخی شرکت ها حباب دارند. تنها شرکت هایی که ارزش بازار کوچکی دارند، با حباب قیمت سهم روبرو اند اما اصل بازار حبابی ندارد. در عین حال با توجه به اراده و نگاه جدید دولت مردان اقتصادی به بازار سرمایه، فرایند رشد این بازار همچنان ادامه دار خواهد بود. ممکن است در مقاطعی شاخص کل بورس اصلاحاتی داشته باشد، اما کلیت آن با جذب نقدینگی جدید که در هیچ بازار دیگری امکان جذب آن وجود ندارد، این نقدینگی در این بازار خواهد ماند و بورس به جهت خود ادامه خواهد داد.

وی در خصوص امکان جذب این میزان نقدینگی در شرکت های بورسی نیز تاکید کرد: موقعیت بسیار مناسبی برای جذب این نقدینگی در شرکت های بورسی برای عملیاتی کردن طرح های توسعه ای آنها فراهم شده است. همچنین فرصت بسیار مناسبی برای ورود شرکت های بیشتر به بازار سرمایه فراهم شده که مدیران سازمان بورس باید قدری از سخت گیری های گذشته در این خصوص بکاهند تا با آمدن شرکت های جدید، بخشی از این موج گسترده تقاضا توزیع شود.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 9 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 219

به "احراز هویت سجام رایگان است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احراز هویت سجام رایگان است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید