گازگرفتگی سگ را در خانه درمان کنید گازگرفتگی سگ را در خانه درمان کنید

به گزارش دوست داشتنی ها، گازگرفتگی سگ بخصوص در بچه ها شایع است. در ماه های گرم بیشتر از ماه های سردتر گازگرفتگی سگ وجود دارد. درمان گازگرفتگی سگ باید همواره با ایمنی همه افراد درگیر از جمله بیمار ، نجات دهنده و در صورت امکان سگ آغاز گردد.

گازگرفتگی سگ را در خانه درمان کنید گازگرفتگی سگ را در خانه درمان کنید

جهت دریافت خدمات پتینه نقاشی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

گازگرفتگی سگ را در خانه درمان کنید

به گزارش خبرنگاران به نقل از برنا گازگرفتگی سگ بخصوص در بچه ها شایع است. در ماه های گرم بیشتر از ماه های سردتر گازگرفتگی سگ وجود دارد. درمان گازگرفتگی سگ باید همواره با ایمنی همه افراد درگیر از جمله بیمار ، نجات دهنده و در صورت امکان سگ آغاز گردد.

سگها همواره از روی پرخاشگری گاز نمی گیرند ،بارها از ترس گاز می گیرند. اگر بتوانیم حیوان را ایمن کنیم ، ممکن است بهترین راه برای ایجاد امنیت هر کس در اطرافش باشد.

درمان فوری گاز گرفتگی سگ:

در اینجا نکاتی در خصوص نحوه درمان گاز گرفتگی سگ در خانه آورده شده است.

ایمن باشید، سگ و یا بیمار را ایمن کنید. یکی را از دیگری دور کنید. سگ ها ممکن است زمانی گاز بگیرند که قلمرو آنها تهدید می گردد. اگر صاحب سگ در اطراف است ، به او بگویید تا سگ را بی خطر کند. اگر اینطور نیست ، بیمار را به یک مکان امن منتقل کنید. مراقب آغاز هرگونه درمان باشید تا زمانی که مطمئن نشده اید سگ دوباره حمله نکند. کنترل خونریزی اغلب می تواند همزمان با ایمن سازی منطقه انجام گردد ، به خصوص اگر بیمار بتواند به محل گازگرفتگی فشار بیاورد.

اگر بیمار نیستید، اقدامات احتیاطی جهانی را انجام دهید و در صورت وجود تجهیزات از تجهیزات محافظتی بهره ببرید.

اقدامات احتیاطی جهانی : به اقدامات خاصی گفته می گردد که متخصصان پزشکی و دیگران برای کنترل عفونت انجام می دهند. به عبارت دیگر ، اقدامات احتیاطی جهانی تکنیکی است که افراد برای کاهش خطر انتقال HIV و سایر بیماریهای عفونی از آنها استفاده می نمایند

با رعایت مراحل مناسب ، هرگونه خونریزی را کنترل کنید . از مصرف تورنیکت (تسمه یا نواری است که بر روی عضو می بندند تا مانع عبور جریان خون گردد) خودداری کنید مگر اینکه خونریزی شدید وجود داشته باشد که به روش دیگری کنترل نگردد.

پس از کنترل خونریزی ، زخم را با صابون و آب گرم تمیز کنید. از تمیز کردن داخل زخم نترسید. حتماً تمام صابون ها را بشویید زیرا بعداً باعث سوزش می گردد.

زخم را با یک پانسمان تمیز و خشک بپوشانید. می توانید قبل از پوشاندن پماد آنتی بیوتیک روی زخم قرار دهید ، اما لازم نیست.

مراقب علائم عفونت باشید:

قرمزی

تورم

حرارت

چرک

چه زمانی به دکتر مراجعه کنید ؟

همواره با یک پزشک تماس بگیرید تا تعیین گردد که آیا شما باید ویزیت شوید یا نه. برخی از گاز گرفتگی سگ به آنتی بیوتیک ها احتیاج دارند ، خصوصاً اگر زخم های عمیق دارند.

هر سگ ناشناس خطر انتقال هاری را در پی دارد. در صورت عدم شناسایی سگ و مالک و نداشتن واکسیناسیون هاری ، بیمار باید به دنبال مراقبت پزشکی باشد. در صورت عدم درمان هاری معمولاً برای انسان کشنده است .

زخم ممکن است احتیاج به بخیه داشته باشد، اگر لبه های یک زخم قادر به لمس نباشند ، و یا هرگونه خونریزی وجود داشته باشد ، زخم به مراقبت های اضطراری پزشکی احتیاج دارد.

برای پیشگیری یا درمان عفونت ممکن است به مدت هفت الی 14 روز به آنتی بیوتیک احتیاج داشته باشید. پزشک ممکن است از شما بخواهد در یک یا سه روز دوباره برگردید تا مجدداً قسمت آسیب دیده آنالیز گردد.

عوارض احتمالی گازگرفتگی سگ:

گاز سگ می تواند چندین عارضه ایجاد کند. این موارد شامل عفونت ، هاری ، آسیب عصبی یا عضلات و ... است.

عفونت :

باکتری های زیر می توانند در دهان هر سگی زندگی نمایند ، از جمله:

استافیلوکوک

پاستورلا

کاپنوسیتوفاگا

در صورت زخم شدن محل گازگرفتگی سگ ، این میکروب ها می توانند باعث عفونت باکتریایی شوند. احتمال ابتلا به عفونت در افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف یا افراد مبتلا به دیابت بیشتر است.

آسیب عصبی و عضلات :

گازگرفاتگی عمیق می تواند باعث آسیب به اعصاب ، ماهیچه ها و رگ های خونی زیر پوست گردد. این ممکن است رخ دهد حتی اگر زخم به نظر کوچک باشد.

شکستگی استخوان :

گازگرفتگی یک سگ عظیم ممکن است منجر به شکافته شدن یا شکستگی استخوان ها به خصوص در ناحیه پا و دست ها گردد.

اگر مشکوک به شکستگی استخوان هستید ، همواره از پزشک یاری بگیرید.

هاری :

هاری یک بیماری ویروسی جدی است که بر سیستم عصبی مرکزی تأثیر می گذارد. در صورت عدم درمان ، ممکن است در عرض چند روز منجر به مرگ گردد.

کزاز :

کزاز یک بیماری باکتریایی است. در کشورهایی که واکسن ها به طور مرتب به بچه ها ارائه می گردد ، نادر است. عظیمسالان باید هر 10 سال یک بار واکسن کزاز دریافت نمایند.

زخم :

اگر گاز سگ پوست را پاره کند ، می تواند باعث ایجاد زخم گردد. در بسیاری از موارد ، ظاهر زخم خفیف با گذشت زمان کمتر می گردد.

زخمهای شدید یا زخم هایی که در نواحی قابل مشاهده مانند صورت ایجاد می شوند ، می توانند با استفاده از تکنیک های پزشکی مانند پیوند یا جراحی پلاستیک کاهش یابد.

مرگ :

تعداد کشته شدگان ناشی از گازگرفتگی سگ سالانه کم است. در صورت بروز آنها ، حدود 70 درصد مرگ و میر مربوط به گاز سگ ، در بچه ها کمتر از 10 سال اتفاق می افتد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 آبان 1399 بروزرسانی: 28 آبان 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 503

به "گازگرفتگی سگ را در خانه درمان کنید گازگرفتگی سگ را در خانه درمان کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گازگرفتگی سگ را در خانه درمان کنید گازگرفتگی سگ را در خانه درمان کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید