فراخوان دومین دوره از کتاب های شعر بامداد تمدید شد

به گزارش دوست داشتنی ها، به گزارش خبرنگاران ، پس از نخستین فراخوان طرح کتاب های شعر بامداد هم زمان با زادروز احمد شاملو، نیز اجرای پروژه شاعران امروز در دو دوره و نشر آثار منتخب و مجموعه شعر که برای نخستین بار به همت انتشارات سرزمین اهورایی طرح و اجرا شد و در اسفند ماه فراخوان دومین دوره از کتاب های شعر بامداد با استفاده از نظر کارشناسان و داوران جدید اعلام شد.

فراخوان دومین دوره از کتاب های شعر بامداد تمدید شد

بر این اساس، انتشارات سرزمین اهورایی در نظر دارد به منظور حمایت از شاعران مستقل و شناسایی جریان های شعری پویا و قابل اعتنا و خلاق در شعر امروز ایران، مجموعه کتاب هایی از شاعران فعال در عرصه شعر امروز فارسی را با بررسی گروه کارشناسان شعر خود از طریق دومین فراخوان کتاب های شعر بامداد جمع آوری کرده و آثار تائید شده را در قالب کتاب چاپی منتشر کند.

گروه کارشناسان:

نرگس باقری شاعر، پژوهشگر، دکترای ادبیات فارسی و استاد دانشگاه

هیوا مسیح شاعر، نویسنده و پژوهشگر ادبی

شمس آقاجانی شاعر، نویسنده، منتقد و مدرس ادبی

مدیر طرح: مجید ضرغامی

معیار انتخاب اشعار دریافت حداقل 2 رای از مجموع 3 آراء کارشناسان است.

زمان ارسال اشعار: از تاریخ 15 اسفند ماه 1399 تا 31 فروردین ماه بود که تا 31 اردیبهشت ماه 1400

مدت زمان کارشناسی: از سرانجام مدت تاریخ دریافت اشعار این فراخوان 40 روز کاری است.

ارسال اشعار و اطلاع رسانی: کلیه شاعران گرامی باید فایل اشعار خود را مطابق با مشخصات درخواستی در شرایط فراخوان به آدرس ایمیل فراخوان: [email protected] ارسال کنند. هر گونه ارتباط و خبر در باره این فراخوان از طریق صفحه نشر در اینستاگرام و کانال تلگرام ناشر @ahoorapress و سایت انتشارات سرزمین اهورایی به نشانی www.ahoorapress.com اعلام خواهد شد.

از شاعران تقاضا می شود که تنها به ایمیل اعلام شده شعر خود را ارسال کنند. اشعار از طریق ایمیل های دیگر انتشارات، ارسال پستی و تحویل حضوری دریافت نخواهند شد. هر گونه پرسش درباره این فراخوان و ارسال شعر تنها از طریق ایمیل ذکر شده امکان پذیر خواهد بود: [email protected]

شرایط شرکت در فراخوان:

1-فرم اشعار ارسالی فقط سپید و آزاد باشد.

2- این دوره از فراخوان شرایط سنی ندارد اما در صورت تائید آثار شاعران، برای تنظیم قرارداد با ناشر ارسال کپی کارت ملی شاعران به دفتر نشر الزامی است.

3- اشعار ارسالی در هیچ کتاب و یا مجموعه شعری منتشر نشده باشند.

4-حداکثر اشعار ارسالی 80 صفحه A4 با فونت میترا 14 و حداکثر 24 سطر در هر صفحه باشد.

توجه داشته باشید در صورتی که آثار ارسالی تعداد صفحاتی بیشتر از مشخصات بند 4 این فراخوان داشته باشد، از فرایند کارشناسی کنار گذاشته خواهدشد.

5- اشعار ارسالی باید در دو فایلWORDو PDF با خط میترا و سایز 14 باشد. قبل از شروع اشعار و نام کتاب، درج نام و نام خانوادگی شاعر به همراه نشانی پستی محل سکونت و تلفن همراه و ثابت و آدرس ایمیل شاعر الزامی است.

6-با توجه به این که آثار منتخب به صورت کتاب چاپی و از طریق قانونی منتشر شده و وارد شبکه فروش و پخش کتاب می شود، اشعار ارسالی باید متناسب با قوانین کشوری باشند تا در فرایند دریافت مجوز و نشر آثار خللی وارد نشود. در غیر این صورت گروه کارشناسان مجاز است کتاب ارسالی را از فرایند اجرایی خارج کند.

7- در صورت تائید چاپ کتاب توسط 2رای از مجموع 3 رای کارشناسان، عنوان کتاب با توافق بین ناشر و مولف انتخاب خواهد شد و طرح جلد طبق نظر بخش فنی انتشارات طراحی و انتخاب می شود.

8-هر گونه فعالیت فرهنگی مانند چاپ اشعار در مجلات و روزنامه ها، سایت های ادبی و آنتولوژی با ذکر مشخصات در ابتدای فایل اشعار، (بعد از مشخصات فردی و قبل از شروع اشعار) قید شود.

9-چنانچه تا به حال کتابی از مولف منتشر شده باشد نام کتاب یا کتاب ها، تاریخ نشر و نام ناشر نیز در ابتدای فایل ارسالی اشعار قید شود.

10-ناشر هیچ محدودیتی در نشر و چاپ تعداد کتب این طرح نداشته و هر تعداد کتابی که با رای گروه محترم کارشناسان انتخاب شود درصورت دریافت مجوز، توسط انتشارات سرزمین اهورایی (https://t.me/ahoorapress) منتشر خواهدشد.

11- شرکت در این فراخوان و ارسال اثر به مفهوم پذیرش تمام شرایط و مفاد این فراخوان است.

تمامی هزینه های اجرا و نشر با سرمایه ناشر بوده و هیچ کمک مالی از هیچ ارگان، نهاد و شخصی شامل حال این طرح نیست.

در سرانجام انتشارات سرزمین اهورایی آورده است که عدم رعایت مفاد هر بند از این فراخوان می تواند موجب خارج شدن کتاب و اشعار ارسالی شاعر از فرایند کارشناسی و بررسی آثار شود.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 21 خرداد 1400 بروزرسانی: 21 خرداد 1400 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 886

به "فراخوان دومین دوره از کتاب های شعر بامداد تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان دومین دوره از کتاب های شعر بامداد تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید