رونق تولید راه نجات کشور در سال سخت

به گزارش دوست داشتنی ها، حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت به رشد مثبت تولید خودرو در کشور پس از دو سال در سه ماهه اول امسال اشاره و تأکید کرد: راه نجات کشور رونق تولید است.

رونق تولید راه نجات کشور در سال سخت

سرپرست وزارت صنعت چهارشنبه شب و پس از برگزاری چهارمین میز توسعه و تعمیق ساخت داخل صنعت خودرو و قطعات در گفت وگو با خبرنگاران گفت: در این میز ساخت داخل 66 میلیون یورو از قطعات و تجهیزات وارداتی صنعت خودرو توسط سازندگان داخلی ساخته می شود.

او شرح داد: راه نجات کشور رونق تولید است و در حوزه تولید مهم تر از تعمیق و توسعه ساخت داخل و داخلی سازی برای قطع وابستگی بخش تولید و کاهش ارزبری وجود ندارد.

مدرس خیابانی افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت برای داخلی سازی 3.2 میلیارد دلار از قطعات و تجهیزات وارداتی موردنیاز حوزه صنعت امسال برنامه گسترده ای برای قطع وابستگی، خودکفایی و کاهش ارزبری دارد.

سرپرست وزارت صنعت شرح داد: این داخلی سازی در همه حوزه ها ازجمله خودرو، نفت و گاز، پتروشیمی، صنایع دریایی، صنایع نساجی و دیگر صنایع وابسته است.

او ادامه داد: البته این داخلی سازی مستلزم ارتباط و همکاری تنگاتنگ با مراکز علمی، دانشگاهی، مراکز پژوهشی و شرکت های دانش بنیان و نهادها و دستگاه های پیشرو مانند وزارت دفاع و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.

او افزود: نهضت ساخت داخل از سال گذشته توسط وزارت صنعت کلید خورد و مجلس شورای اسلامی نیز در دوره جدید حتماً به این حرکت کمک خواهد کرد.

او گفت: امسال عزم مجموعه حاکمیتی کشور برای قطع وابستگی و خودکفایی محکم تر است و انشالله بتوانیم با برگزاری همین میزهای تخصصی ساخت داخل از طریق استان ها و شرکت های بزرگ تولیدی در تمام نقاط کشور ساخت داخل را به صورت یک فرهنگ غالب ترویج بدهیم.

مدرس خیابانی شرح داد: تولیدی که روی پای خود باشد و به مواد و قطعات وارداتی اتکا نداشته باشد، قابل افتخار و مایه مباهات است.

او افزود: اخیراً در ابلاغی از سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی خاص نیز در ورودی تمامی شهرک های صنعتی یک نمایشگاه دائمی از دستاوردهای ساخت داخل و همچنین نیازمندی های خود را برپا کنند تا جهت همرسانی نیازمندی ها و توانمندی ها هموارتر شود.

او گفت: هرچند خودروسازان خارجی پس از تشدید تحریم ها و خروج آمریکا از برجام کشورمان را ترک کرده اند، اما در سه ماهه اول امسال پس از دو سال رشد منفی تولید خودرو با بیش از 200 هزار دستگاه تولید سواری در کشور به رشد مثبت تبدیل شده و حدود 9 درصد رشد داشته است.

سرپرست وزارت صنعت تأکید کرد: باید با دستیابی به فناوری های نوین به سمت داخلی سازی حرکت کنیم.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 335

به "رونق تولید راه نجات کشور در سال سخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونق تولید راه نجات کشور در سال سخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید