دو سوم مبتلایان به کرونا علائمی ندارند

به گزارش دوست داشتنی ها، شواهد گویای آن است که میزان سرایت بیماری در خانوار های یک یا دو نفره کمتر از خانوار های پرجمعیت تر است. نتایج آزمایش پادتن نیز نشان می دهد در گذشته احتمال ابتلای سفیدپوستان به کووید 19 کمتر از گروه های نژادی غیرسفیدپوست بوده است.

دو سوم مبتلایان به کرونا علائمی ندارند

نتیجه آزمایش مخاط بینی در کسانی که بیرون از خانه کار می نمایند، بیشتر از کسانی که دورکاری می نمایند مثبت است

داده های اداره ملی آمار بریتانیا نشان می دهد دو سوم کسانی که نتیجه آزمایش کرونایشان مثبت می گردد هیچ علائمی ندارند. آمار تازه نشان می دهد شمار بسیار زیادی از افراد به احتمال زیاد اصلاً علائم بیماری را نشان نمی دهند؛ این یعنی ممکن است افرادی که نمی دانند ناقل ویروس اند آن را منتشر می نمایند.

طبق گزارش ها علائم بیماری فقط در 33 درصد کسانی که جواب آزمایش شان مثبت است دیده می گردد، آن هم هنگام آزمایش مخاط بینی.

این رقم در خصوص کسانی که طبق گزارش ها فقط هنگام آزمایش مخاط بینی علائم داشته اند به 22 درصد می رسد. این تحلیل اداره ملی آمار براساس داده های نمونه کوچک 115 نفری از خانوار هایی است که در ملک شخصی خود در انگلستان زندگی می نمایند و نتیجه آزمایش کرونایشان مثبت شده است. این نمونه شامل افراد بستری در بیمارستان ها، آسایشگاه ها و سایر نهاد ها نیست.

نتایج این تحلیل نشان می دهد نتیجه آزمایش مخاط بینی در کسانی که بیرون از خانه کار می نمایند، بیشتر از کسانی که دورکاری می نمایند مثبت است. بر مبنای اطلاعات اداره آمار نرخ ابتلای کارکنان بخش درمان که با بیماران سروکار دارند و نیز کارمندان مراکز بهزیستی که با ساکنان این مراکز در ارتباط اند نسبت به افرادی که چنین شغل هایی ندارند بیشتر است.

شواهد گویای آن است که میزان سرایت بیماری در خانوار های یک یا دو نفره کمتر از خانوار های پرجمعیت تر است. نتایج آزمایش پادتن نیز نشان می دهد در گذشته احتمال ابتلای سفیدپوستان به کووید 19 کمتر از گروه های نژادی غیرسفیدپوست بوده است.

داده های اداره ملی آمار بیانگر آن است که شمار رسمی قربانیان کووید 19 در انگلستان و ولز به 50 هزار نفر رسیده است. این داده ها که روز سه شنبه منتشر شد نشان می دهد در فاصله 28 دسامبر تا 26 ژوئیه علت مرگ 50 هزار نفر در گواهی فوتشان کووید 19 قید شده است.

به گفته اداره ملی آمار، شمار مرگ ومیر ثبت شده در هر دو کشور در یک هفته منتهی به 26 ژوئیه 8 هزار و 979 مورد بوده که نسبت به هفته قبل از آن با 360 مورد کاهش همراه بوده است.

نخست وزیر بریتانیا، بوریس جانسون مدعی شده است مدیران آسایشگاه ها مقصر آمار بالای مرگ ومیر در این اماکن اند و از این بابت از او انتقاد نموده اند. روز دوشنبه جانسون راجع به افزایش نگرانی های سایمون استیونز، مدیر عامل سازمان ملی خدمات بهداشتی گفت: باخبر شدیم که بسیاری از آسایشگاه ها چنان که باید از دستورات بهداشتی پیروی ننموده اند.

انجمن بهداشت ملی گفت: این سخنان برای کارکنان این بخش بسیار حیرت آور بود و مجمع ملی بهداشت نیز این اظهارات را شدیداً توهین آمیز خواند.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 354

به "دو سوم مبتلایان به کرونا علائمی ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو سوم مبتلایان به کرونا علائمی ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید