خسارت سنگین کرونا به نیسان و رنو

به گزارش دوست داشتنی ها، شیوع ویروس کرونا آسیب بسیار جدی به اتحاد دو شرکت خودروسازی نیسان ژاپن و رنوی فرانسه وارد نموده است.

خسارت سنگین کرونا به نیسان و رنو

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران به نقل از راشاتودی، شیوع ویروس کرونا باعث شده است که شرکت رنوی فرانسه نتواند بدون یاری های دولتی نجات پیدا کند و شرکت نیسان ژاپن هم مجبور باشد هزاران کارگر خود را اخراج کند. همین مسئله اتحاد این دو شرکت خودروسازی را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

شرکت رنوی فرانسه به دنبال دریافت یک وام 5 میلیارد یورویی با ضمانت دولتی برای عبور از بحران کرونا است و این در حالی است که به گفته برونو لمایر، وزیر اقتصاد فرانسه، دولت این کشور هنوز برای پرداخت این وام به رنو، مردد است چرا که این شرکت با مسائل اقتصادی جدی روبرو شده و آینده آن در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

لمایر در مصاحبه با شبکه رادیویی یک اروپا، گفت بله ممکن است شرکت رنو از بین برود. در عین حال شرکت نیسان ژاپن هم به دنبال اخراج 20 هزار نفر از کارمندان خود به خاطر سقوط تقاضای برای خرید خودرو در بازار جهانی ناشی از شیوع ویروس کرونا است.

خبرگزاری کیودوی ژاپن، با اعلام این خبر گفته که تعداد زیادی از این کارمندان اخراجی مربوط به اروپا و بعضی کشور های نوظهور خواهد بود.

گزارشات اخیر حاکی از آن است که نیسان ژاپن میخواهد اواخر ماه جاری از برنامه خود برای کاهش 2.8 میلیارد دلاری هزینه ها، پرده برداری کند.

به گزارش رویترز، ممکن است شرکت نیسان از تمرکز بر فعالیت اروپا عقب نشینی نموده و به سمت بازار های چین، آمریکا و ژاپن برود و کارخانه خود در بارسلونای اسپانیا را هم تعطیل کند.

بعضی شایعات هم حاکی از احتمال تعطیل شدن کارخانه های رنو هستند.

روزنامه های فرانسه مدعی هستند که شرکت رنوی فرانسه میخواهد 4 کارخانه خود را تعطیل کند.

وزیر اقتصاد فرانسه نسبت به این تصمیم اعتراض نموده و گفته است دولت فرانسه در رنو سهامدار است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 271

به "خسارت سنگین کرونا به نیسان و رنو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسارت سنگین کرونا به نیسان و رنو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید