اوضاع ونیز در دوران پساقرنطینه چگونه خواهد بود؟

به گزارش دوست داشتنی ها، ایسنا/ بدنبال شیوع جهانی کرونا، بسیاری از کشورها قرنطینه را تجربه کردند. حال، با کاهش محدودیت ها، این سوال پیش می آید که اوضاع ونیز در دوران پساقرنطینه چگونه خواهد بود؟

اوضاع ونیز در دوران پساقرنطینه چگونه خواهد بود؟

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

قضیه چیست؟

از چند روز مانده به شروع کاهش محدودیت های قرنطینه ای که از دهم مارس در ایتالیا به اجرا درآمده بود، تکاپوی مردم در خیابان های ونیز تاحدی مشهود بود.

بیشتر بخوانیدراهنمای سفر به ونیز | تجربه ای عاشقانه و ماندنی برای تمام عمر

هنوز هیچ توریستی در این شهر وجود ندارد، اما از چند روز پیش فروشگاه های این شهر برای از سرگیری فعالیتشان آماده می شدند. اما، حتی اگر فروشندگان خود را برای ونیز پساقرنطینه آماده نمایند، سوالی که درباره این شهر بدون توریست مطرح می گردد آن است که این فروشگاه ها برای چه کسانی بازگشایی خواهند شد؟

با توجه به اطلاعات ارائه شده توسط وزارت توریستی ایتالیا، هرساله حدود 30 میلیون توریست از سراسر دنیا به ونیز سفر می نمایند و برای اقتصاد محلی درآمد 2.5 میلیارد دلاری به ارمغان می آورند. در این بین، شهفرایندان ایتالیایی بخش بسیار کوچکی از بازدیدنمایندگان در ونیز را دربر می گیرند.

ماتئو سچی که سرپرست یک گروه توریستی در ونیز بوده، پیرامون اوضاع ونیز در دوران پساقرنطینه معتقد است زمانیکه فعالیت ها در این شهر دوباره شروع می شوند، چهره و شرایط شهر تفاوت چندانی با روزهای قرنطینه نخواهد داشت.

سچی می گوید: فرایند بازگشت توریستان به ونیز تا زمان بازشدن مجدد مرزها و صدور مجوزر توریستی بین المللی به حالت قبلی بازنخواهد گشت.

جانا د موستو که سرپرستی گروهی به نام ما این جا در ونیز هستیم را برعهده دارد، شیوع ویروس کرونا را نقطه عطفی برای ونیز عنوان می نماید و ونیز رویایی را به همین شکل کنونی و فقط با وجود تعداد بیشتری توریست می بیند.

این گروه پیشتر با به راه انداختن کمپین هایی خواهان ممنوعیت عبور کشتی های سیاحتی از کانال های تاریخی این شهر شده بود.

در سال های اخیر ونیز قربانی محبوبیت و شمار بالای توریستان شد. تعداد ساکنان ونیز از 175 هزار نفر در جنگ دنیای دوم به 52 هزار نفر در حال حاضر رسیده است.

تابستان گذشته مباحثه درباره هجوم توریستان به ونیز زمانی در مرکز توجه نهاده شد که دولت ایتالیا نگرانی های خود را درباره تاثیرات منفی شمار بالای توریستان بر کانال های شهر اعلام و تهدید کرد از ورود کشتی های تفریحی به بندر تاریخی ونیز جلوگیری می نماید.

اما این برنامه با سقوط دولت ایتالیا در ماه آگوست، منحل شد. پایان در بیست و پنجم فوریه، ویروس کووید-19 آنچه را ونیزی ها قادر به انجامش نبودند، عملی کرد: تمام فعالیت ها در این شهر متوقف شد.

بسیاری در ونیز به شیوع ویروس کرونا به چشم فرصتی نگاه می نمایند که شانس انجام کاری را که دولت در گذشته از پس آن برنیامد فراهم نموده است: تجدیدنظر درباره سیاست پذیرش آمار زیاد توریستان و کوشش برای معین برنامه ای مناسب برای توریستی این شهر آسیب دیده.

توریستی اصل مهمی در اقتصاد ایتالیا محسوب می گردد و در شرایط عادی، ایتالیا پنجمین کشور پربازدید دنیا بشمار می رود. در حقیقت، توریستی 10 درصد از تولیدات ناخالص داخلی و پنج درصد از شغل های این کشور را دربر می گیرد.

به گزارش دویچه وله، بسیاری از کشورهای اروپایی تاریخ پانزدهم ژوئن را برای باز کردن مرزها به روی شهفرایندان کشورهای اتحادیه اروپا اعلام نموده اند.

در ادامه بخوانید16 تا از بهترین جاذبه های توریستی شهر ونیزمنبع: همگردی
انتشار: 13 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 228

به "اوضاع ونیز در دوران پساقرنطینه چگونه خواهد بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوضاع ونیز در دوران پساقرنطینه چگونه خواهد بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید