دسترسی ایرانی ها به بعضی بانک های خارجی قطع شد

به گزارش دوست داشتنی ها، شماری از بانک های آمریکایی و انگلیسی امکان دسترسی به سایت های خود را به کاربران ایرانی نمی دهند.

دسترسی ایرانی ها به بعضی بانک های خارجی قطع شد

به گزارش ایسنا، بعضی از بانک ها در راستای اجرای مجموعه قوانین معروف به تحریم های نظام مالی ایران یا IFRS که توسط دفتر کنترل دارایی خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC) وضع شده اند، اجازه دسترسی به سایت های خود را به وسیله IP های ایرانی نمیدهند.

بانک استاندارد چارترد

این بانک انگلیسی که در سال 1969 تاسیس و مقر اصلی آن در شهر لندن قرار گرفته است، پیش تر به خاطر آن چه نقض تحریم های آمریکا علیه ایران وکوبا خوانده شده بود توسط وزارت خزانه داری آمریکا جریمه سنگینی شد. طبق اطلاعیه این بانک، خدمات بانکداری آنلاین استاندارد چارترد در کشور های کوبا، کره شمالی، سوریه، ایران و منطقه کریمه قابل دسترسی نیست.

پی ان سی بانک

این بانک آمریکایی که مقر اصلی آن در شهر پیتسبورگ ایالت پنسیلوانیا قرار گرفته است و بیشتر به خاطر خدمات مدیریت دارایی خود مشهور است نیز اجازه دسترسی به سایت خود از داخل ایران را نمی دهد.

یو اس بن کورپ

این گروه بانکی آمریکایی که مقر اصلی آن در شهر مینیاپولیس ایالت مینه سوتا واقع است خدمات بانکی، مسکن و مالی را ارائه می دهد و به خاطر تحریم های ایران IP های ایرانی را مسدود نموده است.

سیتی گروپ

یکی از پنج بانک عظیم آمریکایی که به خاطر ارائه خدمات سرمایه ای مشهور است و مقر اصلی آن در منطقه منهتن نیویورک قرار گرفته است.

جی پی مورگان

عظیم ترین بانک آمریکایی و یکی از سه بانک عظیم در دنیا که طبق اطلاعیه منتشر شده آن، به خاطر تحریم های دفتر کنترل دارایی خارجی وزارت خزانه داری امریکا قادر به دادن اجازه دسترسی به سایت خود برای کاربران ایرانی نیست.

این بانک با تاکید بر پایبندی خود به تحریم های مالی آمریکا گفت است تنها اجازه دسترسی به سایت خود از نقاطی را می دهد که در حوزه کشور ها و قلمرو های تحریم شده آمریکا نباشند.

منبع: فرارو
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 304

به "دسترسی ایرانی ها به بعضی بانک های خارجی قطع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دسترسی ایرانی ها به بعضی بانک های خارجی قطع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید