درمان تازه سرطان با فریب سلول های مغزی

به گزارش دوست داشتنی ها، پژوهشگران آمریکایی، درمان جدیدی را برای سرطان مغز ارائه داده اند که می تواند سلول های سرطانی را فریب دهد.

درمان تازه سرطان با فریب سلول های مغزی

به گزارش خبر کانادا، شاید یک درمان نو، به ارائه یک آزمایش بالینی برای درمان گلیوبلاستوما (glioblastoma) یاری کند که شکل نادر و تهاجمی سرطان مغز است و شایع ترین نوع تومور مغزی در بزرگسالان به شمار می رود.

ایسنا با انتشار این خبر نوشت: به رغم دهه ها پژوهش در سطح جهانی، دستاوردهای محدودی برای افزایش کیفیت زندگی بیماران مبتلا به گلیوبلاستوما حاصل شده است. گزینه های درمانی، محدود هستند و معمولا ترکیبی از جراحی، پرتودرمانی و شیمی درمانی را شامل می شوند.

آنالیز نو پژوهشگران کالج پزشکی ویسکانسین، یک درمان جایگزین را که به صورت خوراکی تجویز می گردد، ارزیابی نموده است.

این گروه پژوهشی به سرپرستی کریستوفر چیتامبار (Christopher Chitambar)، پژوهشگر کالج پزشکی ویسکانسین، فرآیندهای مبتنی بر آهن را در زیست شناسی سرطان و مکانیسم هایی که ترکیبات گالیوم(Gallium) را هدف قرار می دهند و رشد بدخیم سلول را متوقف می نمایند، مورد آنالیز قرار دادند. چیتامبار و کاتلین اشمایندا (Kathleen Schmainda) دریافتند که ترکیب موسوم به مالتوات گالیم (Gallium maltolate)، پیشروی و کاهش گلیوبلاستوما را به طور قابل توجهی کُند می نماید.

پژوهش های بسیاری که رابطه میان آهن و سرطان را آنالیز نموده اند، نشان داده اند که افزایش سطح آهن در بدن می تواند با افزایش خطر سرطان و شدت آن مرتبط باشد زیرا سلول های سرطانی برای تکثیر و توسعه یافتن، به آهن وابسته هستند. گالیوم به خاطر شباهت به آهن، به سلول های سرطانی وارد می گردد و از تکثیر آنها جلوگیری می نماید.

چیتامبار گفت: کشف این موضوع که مالتوات گالیم دارای فعالیت ضد سرطانی در برابر گلیوبلاستوما است، موضوع بسیار هیجان انگیزی به شمار می رود و راه را برای توسعه آن به عنوان دارویی برای درمان گلیوبلاستوما در بیماران هموار می نماید. مکانیسم ضدسرطانی مالتوات گالیم، برای سایر تومورهای جامد نیز کاربرد دارد.

منبع: خبرکانادا
انتشار: 31 تیر 1401 بروزرسانی: 31 تیر 1401 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 1339

به "درمان تازه سرطان با فریب سلول های مغزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان تازه سرطان با فریب سلول های مغزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید