درخواست وزارت بهداشت از مردم: سفر نروید

به گزارش دوست داشتنی ها، سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تشریح شرایط شیوع کرونا در زنجان، گفت: از مردم می خواهیم که از هرگونه سفر غیرضروری در تعطیلات پیش رو خصوصا به استان های گیلان، مازندران و خراسان رضوی بپرهیزند.

درخواست وزارت بهداشت از مردم: سفر نروید

به گزارش ایسنا، دکتر سیما سادات لاری امروز پس از اعلام آخرین آمارهای کرونا در ایران، درباره شرایط بیماری کووید-19 در استان زنجان، گفت: پس از خیز متوسط بیماری در اسفند ماه سال گذشته و کاهش فرایند ابتلا و بستری روزانه از نیمه دوم فروردین تا نیمه اردیبهشت ماه در استان زنجان، از اوایل خرداد ماه نمودار موارد ابتلا و بستری روزانه در این استان به صورت صعودی درآمد و در اواسط تیر به بیشترین میزان خود از زمان شیوع بیماری رسید.

وی اضافه کرد: خوشبختانه با همکاری بیشتر مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی و تلاش کادر بهداشت و درمان استان و حمایت های مسئولان ستاد استانی کرونا از نیمه دوم تیر ماه شاهد کاهش موارد ابتلا و بستری در این استان هستیم که البته طی چند روز گذشته تا حدی از شدت فرایند کاهشی کاسته شده است. به طوری که اکنون شهرستان های زنجان، ابهر و خرم دره در این استان د رشرایط قرمز و شهرستان سلطانیه در شرایط هشدار بیماری قرار دارند.

لاری ادامه داد: هم اکنون میزان استفاده از ماسک توسط مردم این استان در وسایل حمل و نقل عمومی 55 درصد و در مراکز عمومی استان 68 درصد گزارش شده است. همچنین میزان استفاده از ماسک توسط کارمندان ادارات و بانک ها و شاغلین صنوف و صنایع استان، به ترتیب 71 و 72 درصد است. امیدوارم با همکاری بیشتر مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی شاهد تداوم فرایند کاهشی در موارد ابتلا و بستری روزانه و در نهایت خروج شهرستان های این استان از شرایط قرمز و هشدار کرونا باشیم.

سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد: در عین حال امیدواریم مردم کشورمان نیز با تداوم اراده و عزم خود در رعایت اصول سه گانه بهداشتی شامل شست و شوی مداوم دست ها، فاصله گذاری فیزیکی و استفاده از ماسک کمک کنند تا بتوانیم زنجیره انتقال بیمار در کشور را بشکنیم. در عین حال با توجه به آیین عزاداری امام حسین (ع)، در جای جای ایرانی از کلیه عزاداران حسینی در کشور خواهشمندیم تا در راستان پیشگیری از هر گونه خطر ابتلا به بیماری تمام تلاش خود را در جهت اجرای مطلوب دستورالعمل های بهداشتی به کار بندند.

لاری گفت: از مردم می خواهیم که از هرگونه سفر غیرضروری در تعطیلات پیش رو خصوصا به استان های گیلان، مازندران و خراسان رضوی بپرهیزند. از قلم نیاندازید که اقدام به هرگونه سفر می تواند منجر به افزایش خطر ابتلا و مرگ هموطنان مان شود. امیدوارم با همدلی و همراهی با یکدیگر شاهد برگزاری محرمی همراه با کسب معرفت و آمیخته با شور و شعور حسینی در کشور باشیم.

منبع: فرارو
انتشار: 24 مهر 1399 بروزرسانی: 24 مهر 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 431

به "درخواست وزارت بهداشت از مردم: سفر نروید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست وزارت بهداشت از مردم: سفر نروید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید