شرایط محدودیت های کرونایی در هفته آینده، تردد شبانه شنبه آنالیز می گردد

به گزارش دوست داشتنی ها، سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا، در مورد اعمال محدودیت های کرونایی در هفته آینده، توضیحاتی ارائه داد.

شرایط محدودیت های کرونایی در هفته آینده، تردد شبانه شنبه آنالیز می گردد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا رئیسی، با عنوان این مطلب که در شهر های نارنجی فقط فعالیت گروه های شغلی سه و چهار ممنوع است، گفت: در این دو گروه شغلی، بیشتر کسب و کار ها می توانند به فعالیت خود ادامه دهند به جز مراکزی مانند پاساژ های سرپوشیده، تالار های مراسم، سینما ها و بعضی از اماکن فرهنگی و مذهبی که امکان تجمع در آن ها وجود دارد.

وی اضافه کرد: با محدودیت هایی که از اول آذر 99 اعمال شد، میزان رعایت پروتکل های بهداشتی به بالای 90 درصد رسیده است.

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا ادامه داد: نتایج آنالیز های ما نشان می دهد که فرایند بستری های بیماران کرونایی در 160 شهر قرمز (سطح هشدار 3)، کاهشی بوده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر 64 شهر در شرایط قرمز باقی مانده اند و مابقی شهر ها نارنجی شده اند.

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا، با عنوان این مطلب که شهر های اردبیل، مشهد، بجنورد، زاهدان، شیراز، قزوین، یاسوج، گرگان، رشت و ساری هنوز در شرایط قرمز قرار دارند، گفت: تهران و بسیاری از مراکز استان ها از وضع قرمز خارج شده اند.

وی درباره کسب و کار های مجاز در شهر های قرمز کرونایی، گفت: در این شهر ها محدودیت ها مانند گذشته برقرار است البته فعالیت کسب و کار هایی مانند تعمیرگاه ها که جنبه پشتیبانی از زندگی مردم را دارند مجاز است و مراکزی که ارتباط مستقیم با سلامت، امنیت و تغذیه مردم دارد در شهر های قرمز همواره باز بودند و مابقی مشاغل تعطیل هستند.

رئیسی درباره محدودیت های تردد هم گفت: تردد در شهر های قرمز و نارنجی همچنان با محدودیت روبرو است و پیشنهاد اعمال منع تردد داخل شهری از ساعت 21 تا 4 صبح را حتی در شهر های نارنجی داده ایم که روز شنبه در ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم گیری خواهد شد.

وی درباره فعالیت ادارات و بانک ها نیز اضافه کرد: بانک ها حتی در وضع قرمز هم به فعالیت خود ادامه دادند و در وضع نارنجی هم با همان شرایط انجام می گردد و کارکنان ادارات هم حداکثر با 50 درصد نیرو ها فعالیت خواهند کرد.

رئیسی با اشاره به ردیابی بیماران کرونایی با تلفن همراه، گفت: ردیابی به وسیله تلفن همراه تنها یک هشدار است، ولی موضوع اصلی کنترل افراد با کد ملی برای ورود به ادارات است و در چند روز گذشته از سوار شدن بیش از 3 هزار و 416 نفر از افراد کرونا مثبت در هواپیما، قطار و اتوبوس های بین شهری جلوگیری شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 دی 1399 بروزرسانی: 9 دی 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 589

به "شرایط محدودیت های کرونایی در هفته آینده، تردد شبانه شنبه آنالیز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط محدودیت های کرونایی در هفته آینده، تردد شبانه شنبه آنالیز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید