حبوبات فله ای بخریم یا بسته بندی؟ کدام به صرفه تراند؟

به گزارش دوست داشتنی ها، شاید تا همین چند سال پیش مرسوم بود که حبوبات مورد نیازمان را از بقالی های محل یا عطاری ها تهیه کنیم اما امروز سبک زندگی ما تغییر نموده و تمایلمان به خریدهای عظیم ماهانه بیشتر شده است. حالا حبوبات هم مانند بسیاری دیگر از محصولات غذایی، اسم و رسم دار شده اند و برای خود جایی در قفسه های فروشگاه ها پیدا نموده اند.

حبوبات فله ای بخریم یا بسته بندی؟ کدام به صرفه تراند؟

حبوبات بسته بندی شده از سوی شرکت ها یک مزیت عظیم دارند و آن موضوع سلامت و بهداشت محصول است. محصولی که در شرکت تهیه و بسته بندی می گردد باید استانداردهای بهداشتی مراجع قانونی را داشته باشد. علاوه بر اینکه، خرید و نگهداری حبوبات بسته بندی شده به مراتب آسان تر است.

بسته بندی ها گران ترند

اگرچه اطمینان از بهداشتی بودن یک محصول مهم است اما قیمتی که باید بابت آن پراخت گردد هم اهمیت دارد. فرایند تهیه و بسته بندی حبوبات، هزینه بر است اما شاید آنچه برای ما به عنوان یک مصرف کننده در اولویت قرار بگیرد، مبلغی است که باید بابت آن محصول پرداخت کنیم. سازمان میادین و میوه تره بار تهران در نرخنامه جدید خود، قیمت انواع حبوبات به شکل باز و بسته بندی را اعلام نموده است. در مقایسه ای که میان این دو نوع عرضه محصول انجام گرفت، تعیین شد، مصرف کنندگان باید مبلغ بیشتری برای خرید حبوبات بسته بندی نسبت به حبوبات باز در همان اندازه بپردازند.

آنالیز جدول قیمت ها نشان می دهد، حبوبات بسته بندی در مقایسه با فله، با قیمت حدود دو تا چهار هزار تومان بیشتر به مصرف کننده عرضه می گردد. برای مثال قیمت هر کیلوگرم انواع جو به شکل فله 4500 تومان است که قیمت بسته بندی آن به 5900 تومان می رسد. هر کیلوگرم انواع لوبیای بسته بندی شده نیز حدود 3 هزار تومان گران تر از لوبیای فله به فروش می رسد.

قیمت حبوبات فله و بسته بندی (از سوی سازمان میادین و میوه و تره بار)

* با توجه به اینکه محصولات شرکت ها در بسته بندی های 900 گرمی عرضه می گردد، برای امکان مقایسه بهتر، قیمت های محصولات شرکتی بر اساس یک کیلوگرم محاسبه شده است.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 2 بهمن 1399 بروزرسانی: 2 بهمن 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 625

به "حبوبات فله ای بخریم یا بسته بندی؟ کدام به صرفه تراند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حبوبات فله ای بخریم یا بسته بندی؟ کدام به صرفه تراند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید