خودرو برقی داخلی به بازار می آید؟

به گزارش دوست داشتنی ها، به گزارش خبرنگاران، در سال گذشته از تعدادی خودروی برقی رونمایی شد. اما هیچ کدام از این خودروها به تولید انبوه و عرضه به بازار نرسید. ایران خودرو نیز گفت که در سال 1401 تعدادی خودروی هیبریدی و برقی تولید خواهد کرد.

خودرو برقی داخلی به بازار می آید؟

خودرو برقی داخلی تولید می شود؟

آیا خودروسازان توان ساخت و عرضه خودروهای هیبریدی و برقی را دارند؟

عماد جعفری، کارشناس خودرو در گفتگو با خبرنگاران گفت: به نظر نمی رسد خودروسازان توان تولید این خودروها را داشته باشند. اما سوال این است که اگر این خودروها نیز تولید شدند چه کسانی می توانند از آن استفاده کنند و قیمت گذاری آن به چه صورت است؟

او توضیح داد: خودروهای هیبریدی دارای دو موتور برقی و بنزینی هستند. در خدمات پس از فروش این خودروهای وارداتی هیبریدی مشکلاتی وجود دارد. پس چگونه صحبت از تولید این خودروها می شود؟

جعفری افزود: خودروسازان کشور به دلیل اینکه به صورت دستوری روی کار آمدند، برای حفظ جایگاه خود نیز دستور به تولید این خودروها می دهد. اما باید توجه داشت که دانش کافی برای اجرایی کردن این دستور را ندارد.

این کارشناس خودرو در ادامه گفت: به هیچ وجه امکان ندارد خودروی برقی در زمان یک ساله تولید شود. آغاز یک پروژه تولیدی تا رنگ و تنظیم ربات خودرو پنج تا شش ماه فرصت لازم دارد و تا پایان سال 1401 عرضه خودرو برقی ممکن نیست. البته برای ساخت جایگاه های شارژ این خودروها نیز زمان و تجهیزاتی لازم است که چشم اندازی پنج ساله باید در نظر گرفت.

هزینه ها به چه صورت خواهد بود؟

او گفت: هزینه تولید خودروهای برقی دو برابر قیمت نمونه های بنزینی است. پس در قیمت گذاری نیز با مشکلاتی روبرو هستیم.

جعفری توضیح داد: دولت ها برای کمک به آلودگی هوا و کاهش مصرف بنزین برای این خودروها یارانه در نظر می گیرند تا مردم تشویق به خرید خودروهای برقی شوند. اما آیا در کشور نیز همچین تسحیلاتی برای متقاضیان در نظر گرفته می شود؟

آخرین اخبار خودرویی را در صفحه اخبار خودرو خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 10 خرداد 1401 بروزرسانی: 10 خرداد 1401 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 1292

به "خودرو برقی داخلی به بازار می آید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودرو برقی داخلی به بازار می آید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید