روغن های درمانی چند؟

به گزارش دوست داشتنی ها، با توسعه طب سنتی در ایران، مصرف روغن های درمانی نیز افزایش قابل توجهی داشته است. روغن هایی که تا پیش از این در عطاری ها عرضه می شدند. اما حالا بیشتر فروشندگان، روغن های درمانی شان را در پلتفرم های خرید و فروش آنلاین عرضه می کنند تا شانس فروش بیشتری داشته باشند.

روغن های درمانی چند؟

به گزارش خبرنگاران، تنها در یک پلتفرم آنلاین، 5 هزار و 27 آگهی برای روغن های درمانی منتشر شده است. بیشتر آگهی ها نیز مربوط به روغن بادام، روغن بنفشه، روغن نارگیل، روغن سیاه دانه، روغن خراطین، روغن آرگان و روغن هسته است. در صدر آن ها روغن بادام با یکهزار و 360 آگهی قرار گرفته است.

در رتبه های بعدی روغن بنفشه با 969 آگهی، روغن نارگیل با 521 آگهی، روغن سیاه دانه با 497 آگهی، روغن خراطین با 444 آگهی، روغن آرگان با 404 آگهی و روغن هسته با 399 آگهی قرار گرفته اند.

علاوه بر این ها، آگهی هایی برای روغن زنجبیل، روغن میوه نسترن، روغن حنظل، روغن اسپند، بابونه، رزماری، پیاز عنصل، اسطوخودوس، گلیسیرین، کوهان شتر، آلوئه ورا، دم اسب، ساق پای شتر مرغ و... منتشر شده است که تعدادشان خیلی بالا نیست. آگهی دهندگان برای فروش هر گرم از این روغن ها بین 130 تومان تا 4 هزار تومان طلب می کنند.

قیمت روغن های درمانی؛ روغن بادام و بنفشه چند؟

بررسی آگهی فروش روغن های درمانی در پلتفرم های خرید و فروش آنلاین نشان می دهد که روغن بادام در دو نوع شیرین و تلخ از سوی فروشندگان عرضه شده است. آن ها هر دو نوع روغن بادام را در بسته بندی های 10، 20، 30، 40، 50 و 60 گرمی به فروش می رسانند.

اما قیمت هر دو نوع بادام تفاوت چندانی با یکدیگر ندارد. کف قیمت فروشندگان برای یک گرم بادام شیرین و تلخ از 200 تومان شروع می شود و حداکثر به 2 هزار و 555 تومان می رسد. در این رابطه یک آگهی دهنده که ساکن تهران است برای 450 گرم روغن بادام شیرین، یک میلیون و 150 هزار تومان طلب نموده است.

با او وارد گفتگو می شویم و می پرسیم که علت بالا بودن قیمت اعلامی او با دیگر روغن های بازار چیست؟ محمد می گوید که روغن او عصاره واقعی بادام است. بعد ویدیویی از نحوه روغن گیری اش ارسال می کند و می گوید که دیگران روغن اصل بادم نمی فروشند و روغن تقلبی دست مشتری می دهند. ما برای اطمینان مشتری ویدیوی روغن گیری را برای شان ارسال می کنیم تا از اصل بودن آن اطمینان حاصل کنند. بعد می پرسم که آی ویدیو می تواند سندی بر اصل بودن روغن بادام شما است؟ سریع جواب می دهد، بله خریدار می تواند رنگ واقعی روغن را ببینید و با نسخه دریافتی اش مقایسه کند.

او مدعی است که روغن با کیفیت او برای انواع بیماری ها از جمله تسکین درد، اسپاسم عضلات، عفونت گوش، انگل روده، تب و همچنین پوست و مو مناسب است و آن هایی که مصرف نموده اند جواب گرفته اند.

برای روغن بنفشه نیز یک بازه قیمتی 680 تومانی تا یکهزار و 500 تومان وجود دارد. هر چند برخی از فروشندگان قیمت های بسیار بالاتری برای روغن بنفشه اعلام نموده اند. مثلا یک فروشنده که یک ساکن مشهد است برای 20 گرم روغن بنفشه پایه کنجد خود 450 هزار تومان طلب نموده است که هر گرم آن به 22 هزار و 500 تومان می رسد.

او یک لیست بلند از اثرات روغن بنفشه در درمان بسیاری از بیماری ها منتشر نموده و تاکید نموده با خرید روغن بنفشه اصل با قیمت مناسب می توانید علاوه بر درمان قطعی مسائل فوق در هزینه های درمان نیز صرفه جویی نموده و از عوارض دارو های شیمیایی در امان باشید.

قیمت روغن نارگیل، سیاه دانه، خراطین، آرگان و هسته میوه

آگهی دهندگان کمترین قیمت برای روغن نارگیل را به ازای هر گرم 177 تومان اعلام نموده اند و بالاترین قیمت نیز در هر گرم حداکثر به 500 تا 600 تومان می رسد. در این رابطه یک آگهی دهنده که ساکن استان خراسان رضوی است، 45 گرم روغن نارگیل را 8 هزار تومان به فروش می رساند.

کف قیمت روغن سیاه دانه نیز از 220 تومان شروع می شود و سقف آن نیز 700 تا 800 تومان به ازای هر گرم است.

روغن خراطین که از کرم خاکی قرمز گرفته می شود، فروشندگان اش برای هر گرم حداقل 500 تومان طلب می کنند و در بیشترین حالت نیز به 900 تا یکهزار و 100 تومان می رسد. در این باره یک فروشنده که ساکن همدان است یک کیلو روغن خراطین را 950 هزار تومان به فروش می رساند.

روغن آرگان نیز به ازای هر گرم 100 تومان تا 5 هزار و 656 تومان از سوی آگهی دهندگان قیمت خورده است. یک فروشنده که ساکن گرگان است، 480 گرم روغن آرگان دانه وارداتی را به قیمت 2 میلیون و 715 هزار تومان به فروش می رساند. کف قیمت روغن هسته میوه نیز مربوط به روغن هسته انار است که فروشنده برای هر گرم از آن 500 تومان را پیشنهاد نموده است. بالاترین قیمت نیز مربوط به روغن هسته هندوانه است که آگهی دهنده برای هر گرم از آن بین 800 تا یکهزار و 500 تومان طلب نموده است.

منبع: فرارو
انتشار: 16 تیر 1401 بروزرسانی: 16 تیر 1401 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 1327

به "روغن های درمانی چند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روغن های درمانی چند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید