تمامی مدارس تا انتها آبان ماه بصورت حضوری بازگشایی می شوند

به گزارش دوست داشتنی ها، سرپرست وزارت آموزش وپرورش گفت: فرایند بازگشایی مدارس با توجه به پوشش جمعیتی، اجرای واکسیناسیون و رعایت دستورالعمل های بهداشتی، بر اساس ارزیابی، از اول آبان، شروع و تا سرانجام آبانماه تمامی مدارس بازگشایی می شوند.

تمامی مدارس تا انتها آبان ماه بصورت حضوری بازگشایی می شوند

به گزارش ایسنا، علیرضا کاظمی با اشاره به این که بازگشایی مدارس تنها تابع واکسیناسیون نیست، اظهار کرد: در امر بازگشایی حضوری مدارس، تصمیمات شورای مدرسه و آموزش و پرورش منطقه ها، نتایج ارزیابی از شاخص های رعایت دستورالعمل ها، رعایت فاصله اجتماعی و تمهید مقدمات و دریافت مجوز از دیگر عوامل مهم حضوری شدن مدارس است.

وی گفت: 45 هزار مدرسه کشور با تراکم جمعیتی اندک، در مهرماه بصورت حضوری بازگشایی شدند و حدود 50 درصد مدارس که از تراکم دانش آموزی بالایی برخوردار بودند در آبان ماه و پس از ارزیابی و دریافت مجوز، فعالیت های آموزش حضوری را شروع خواهند کرد.

سرپرست وزارت آموزش وپرورش گفت: در کهگیلویه و بویراحمد به دلیل پراکندگی مدارس و کمی تراکم جمعیتی، بیش از هزار مدرسه فعالیت آموزشی حضوری خود را شروع نموده اند.

وی در خصوص آمادگی وزارت آموزش وپرورش برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان گفت: این طرح پس از ارائه لایحه آن از سوی دولت به مجلس خوشبختانه با رأی بالایی تصویب شد و امیدواریم در روز های آینده شاهد فرایند خوب اجرای آن باشیم.

کاظمی بعلاوه در سفر یک روزه خود ضمن بازدید از مدارس کانکسی و بعلاوه فضا های آموزشی آسیب دیده در زلزله سی سخت، جمع آوری مدارس کانکسی این منطقه را از اهداف سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد دانست.

منبع: فرارو
انتشار: 25 آبان 1400 بروزرسانی: 25 آبان 1400 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 1102

به "تمامی مدارس تا انتها آبان ماه بصورت حضوری بازگشایی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمامی مدارس تا انتها آبان ماه بصورت حضوری بازگشایی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید