تاثیر مسائل دندانی بر چهره و زیبایی

به گزارش دوست داشتنی ها، نمناک/بهداشت دهان و دندان به اندازه مراقبت از پوست مهم است زیرا روی سلامت کلی شما موثر است. دندان های ما احتیاج به رعایت بهداشت و مراقبت دارند تا سالم و سفید بمانند و در نتیجه باید روتین های مراقبت از بهداشت دهانی را برای محکم و سالم نگه داشتن دندان ها در مدت زمان طولانی انجام دهید.

تاثیر مسائل دندانی بر چهره و زیبایی

این روتین شامل دو بار در روز مسواک زدن، دوری از خوردن قند زیاد و چکاپ های دندانپزشکی منظم و غیره است. اگر بتوانید از این روتین منظم پیروی کنید، قطعاً دندان ها و لثه های سالم و قوی خواهید داشت. اما از طرف دیگر دندان های ما با گذشت زمان تغییراتی دارند که نمی توانیم جلوی آن ها را بگیریم. همزمان که سن بالاتر می رود، دندان هایمان تحت تغییرات خاصی قرار می گیرند. بنابراین چنانچه پیش از این هم در بخش بهداشت و سلامت عنوان شد بسیار مهم است که به سلامت آن ها توجه کنیم تا بتوانیم از مسائل دهان و دندان جلوگیری کنیم.

تاثیر دندان بر زیبایی

دندان ها نقش مهمی در چهره شما دارند. دندان محافظی برای لب های شماست که می تواند روی حالت چهره تان اثر بگذارد و به صورت شما شکل دهد. در زمان خندیدن یا حرف زدن دندان های شما نشان داده می شوند و ظاهر آن ها می تواند به زیبایی چهره شما اضافه نموده و یا آن را خراب کند. دندان های نامرتب و بد رنگ هارمونی چهره را بر هم می ریزد و دندان هایی با شکل و اندازه خوب و فاصله متناسب، در کنار دیگر اجزای صورت، لبخند و چهره ای زیبا برای شما می سازند.

برای داشتن یک لبخند تاثیرگذار باید دندان های زیبایی داشته باشید. لبخندی که با خجالت کشیدن به خاطر بدی دندان همراه باشد اثر مخربی روی روابط شما خواهد داشت. پس برای اعتمادبه نفس داشتن در زمان لبخند زدن شما باید دندان های زیبایی داشته باشید.

نبود دندان فرم صورت را بسیار تغییر می دهد. در نبود کامل دندان ها فک بالا و پایین کوتاه شده و بخش های پایین صورت از طول درست تنظیم نمی شوند و فاصله میان بینی و چانه کاهش می یابد. لب ها نازک شده و به سمت داخل می فرایند. گونه ها فرورفته و چروک های پوستی نمودار می شوند. چانه بیرون زده و بالا می رود. در این شرایط فرد ظاهری بسیار مسن پیدا می نماید و دیگر ظاهر او با سن واقعی اش مطابقت ندارد.

در صورتی که با افزایش سن با مسائل دندانی روبرو شدید، به دندانپزشک مراجعه نمایید و از دندان پزشک یاری بگیرید و از ترفندهای نوین بهره ببرید. درست کردن دندان ها می تواند سلامت را بهبود بخشد.

تاثیر دندان بر پیری و افزایش سن

برخی از مسائل رایج دندانی مرتبط با پیری عبارتند از :

فرسایش اسیدی:

زمانی که مواد اسیدی یا شیرین مثل آب میوه یا نوشابه مصرف می کنید، اجزای آن تا مدتی داخل دهان باقی می مانند. این اجزای ماده غذایی حالت تخمیری پیدا می نمایند و یک نوع اسید فراوری می نمایند که به مینای دندان حمله می نماید. در طول زندگی و با بالا رفتن سن، این نوع اسید تاثیر دائمی خودش را روی دندان می گذارد.

بسیاری از افراد فکر می نمایند که آب میوه های غیرطبیعی از هر لحاظ برای بدن شان مفید است اما این گونه نیست. ممکن است که این نوع آب میوه ها بتواند در افزایش سلامت بدن موثر باشد اما اسید موجود در آن در طولانی مدت برای دندان ها مضر است.

خوشبختانه بزاق موجود در دهان تا حدی می تواند اثر مواد اسیدی را خنثی کند و از تخریب دندان ها جلوگیری کند. بسیاری از دندان پزشکان توصیه می نمایند که آدامس های بدون قند بجوید تا بزاق بیشتری در دهان شما ترشح گردد و بتوانید محافظت بیشتری از دندان هایتان داشته باشید.

دندان قروچه:

همزمان که سن بالا می رود، احتمالا تمایل بیشتری به دندان قروچه وجود دارد. مسائلی مثل قرینه نبودن دندان های بالا و پایین می تواند فرایند دندان قروچه را در شما افزایش دهد. برخی از افراد نیز هنگام مواجهه با استرس این روش را انجام می دهند که قطعاً آسیب زیادی به دندان وارد می نماید.

تیرگی یا ایجاد لکه روی دندان:

سفید نگه داشتن دندان ها اقدامی است که باید تا آخر عمر برای آن کوشش کنید. به همین دلیل بسیاری از عادات طبیعی در طول روز هستند که ممکن است روی از بین رفتن رنگ دندان یا ایجاد لکه روی آن ها موثر باشد. از طرفی هم زیبایی یک دندان سفید را نمی توان با هیچ چیز دیگری جایگزین کرد.

اگر عادت به خوردن چای و قهوه دارید، احتمالاً یک بار مسواک زدن در طول روز برای شما کفایت نمی نماید تا بتوانید دندان هایتان را سفید نگه دارید. سیگار هم یک عادت مخرب برای زیبایی دندان هاست. بنابراین اگر خواهان یک دندان سفید هستید، هر چه سریع تر باید سیگار را ترک کنید.

منبع: همگردی
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 734

به "تاثیر مسائل دندانی بر چهره و زیبایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر مسائل دندانی بر چهره و زیبایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید