بخشی از نیروهای سیا از افغانستان خارج می شوند

به گزارش دوست داشتنی ها، بعضی رسانه های آمریکایی از خروج نیروهای سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) از افغانستان خبر دادند.

بخشی از نیروهای سیا از افغانستان خارج می شوند

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دوست داشتنی ها، بعضی رسانه های آمریکایی به نقل از مقام های ارشد نوشته اند که این کشور شماری از نیروهای سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) را به عنوان بخشی از توافقنامه صلح با طالبان از پایگاه های نیروهای تروریستی خود در افغانستان خارج می نماید.

نیویورک تایمز در گزارشی نوشت که با وجودی که افزایش نیروهای سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) بخشی از برنامه واشنگتن برای پس از خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان بوده است اما اخیراً واشنگتن در پی درخواست رهبری طالبان و برای کاهش خشونت ها تصمیم به خروج این مأموران از افغانستان گرفته است.

تصور می گردد که چند صد کارمند و پیمانکار سیا در افغانستان مستقر باشند؛ تعداد آن ها اغلب در حال تغییر است اما عظیم ترین حضور این سازمان در خارج از منطقه واشنگتن تلقی می گردد.

مأموران سیا در دو دهه گذشته، در افغانستان بعضی از گروه های مسلح محلی برای مبارزه با القاعده و شبکه حقانی را تجهیز و آموزش داده است.

نیویورک تایمز نوشته که هیئت مذاکره کننده طالبان بر خروج نیروهای سازمان سیا در جریان مذاکرات با آمریکا اصرار داشته اند.

نیویورک تایمز در این گزارش گفته که خروج بخشی از مأموران سازمان سیا در جهت کاهش خشونت ها و قانع کردن طالبان در راستای فرایند جاری صلح است.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 24 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 188

به "بخشی از نیروهای سیا از افغانستان خارج می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخشی از نیروهای سیا از افغانستان خارج می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید