بایدها و نبایدهای صبحگاهی

به گزارش دوست داشتنی ها، عادت درست یا نادرست ماست که به تدریج بر حفظ یا از دست دادن سلامت تاثیر می گذارد. ما باید یاد بگیریم که چه کارهایی را بعد از بیدار شدن از خواب انجام دهیم و چه کارهایی را انجام ندهیم.در ادامه به تعدادی از عادت های اشتباه اشاره می کنیم :

بایدها و نبایدهای صبحگاهی

1- روشن کردن تلفن همراه

بیشتر ما عادت داریم ، به محض این که صبح از خواب بیدار می شویم، به شبکه های اجتماعی سر بزنیم. غافل از این که ذهن ما تحت تاثیر خبرهایی که در اول صبح دریافت نموده ایم قرار می گیرد. بنابراین بهتر است شب به هنگام خواب تلفن همراه را دور از خود نگه دارید.

2- تعویق انداختن زنگ ساعت

ما افرادی را سراغ داریم که هنگام زنگ ساعت تلفن همراه، فوری آن را به حالت تعویق درمی آورند تا بیشتر بخوابند و این کار را چندین بار تکرار می نمایند.بدن بعد از بیدار شدن وارد مرحله جدیدی از خواب می گردد و پس از چندین بار بیدار شدن و خوابیدن، احساس خستگی بیشتری خواهید کرد. از زنگ ساعت برای بیدار شدن بهره ببرید.

3- مرتب نکردن تختخواب

چارلز دوگ، نویسنده کتاب قدرت عادت

(The Power of Habit) می گوید، بیدار شدن از خواب و مرتب کردن تختخواب هنگام صبح، عادتی است که شما را برای بقیه کار های روزمره تان آماده می نماید و برای انجام کار ها انرژی و قدرت بیشتری به دست خواهید آورد.

4- حمام آب گرم صبحگاهی

مردم دوست دارند با آب گرم حمام نمایند، اما کارشناسان می گویند، دوش آب گرم روشی عالی برای برطرف خستگی هنگام عصر است اما هنگام صبح حمام آب گرم باعث آرامش و تنبلی بیش از حد می گردد.

5- آماده شدن در تاریکی

شما وقتی صبح از خواب بیدار می شوید و زیر نور شدید آماده می شوید و صبحانه می خورید، سیستم بیداری بدن تان کاملاً فعال می گردد و برای فعالیت در دانشگاه یا دفتر کار، خود را از نظر روحی و جسمی چابک و آماده احساس می کنید.

6- انتخاب لباس و کفش اول صبح

بهتر است شب ها لباس تان را انتخاب کنید تا مجبور نباشید صبح ها ذهن خود را درگیر کنید و در طول روز توانایی تصمیم گیری خود را تحت تأثیر قرار دهید.

7- نوشیدن قهوه و چای تیره

صبح ها، بدن هورمونی به نام کورتیزول ترشح می نماید. این هورمون به بدن نشاط و انرژی می دهد، اما چای تیره و قهوه که حاوی مقادیر زیادی کافئین است، باعث ایجاد اختلال در ترشح کورتیزول می گردد.

اما کارهایی هم می توانید انجام دهید که صبح ها سرحال تر از رختخواب جدا شوید و انرژی بیشتری برای فعالیت روزانه داشته باشید:

1- صبح بعد از بیدار شدن از خواب از رختخواب جدا شوید.

2- اول صبح با اعضای خانواده یا همکارانتان دعوا نکنید و با آرامش رفتار کنید.

3- صبح را در سکوت نگذرانید ، موسیقی یا رادیو گوش کنید یا آواز بخوانید.

4- صبح به هیچ موضوع منفی فکر نکنید و حتما چند لقمه صبحانه در آرامش میل کنید.

5- ورزش سبک انجام دهید . چند قدم پیاده روی مناسب است.

منبع: همگردی
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 686

به "بایدها و نبایدهای صبحگاهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدها و نبایدهای صبحگاهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید