بازدید جنیدی از موسسه انستیتو پاستور ایران

به گزارش دوست داشتنی ها، معاون حقوقی رئیس جمهور از انستیتو پاستور به مناسبت یکصدمین سال تاسیسش بازدید کرد.

بازدید جنیدی از موسسه انستیتو پاستور ایران

به گزارش خبرنگاران، لعیا جنیدی در جریان این بازدید و در گفت وگو با مسئولین انستیتو پاستور ایران با اشاره به صندلی ارزشمند این مرکز تحقیقاتی و درمانی، گفت: دوره چهارماهه مواجهه با ویروس کووید19 نشان داد که نهادهایی مانند انستیتو پاستور ایران از آثار بنیادی و مهمی در حوزه بهداشت و درمان و فراتر از آن از منظر اجتماعی، فرهنگی و اخلاقی برخوردار هستند و این روزها ارزش این نهاد یکصد ساله، بیش از پیش در اذهان عمومی یادآوری شده است.

معاون حقوقی رییس جمهور اعلام کرد: نهادهایی مانند انستیتو پاستو ایران صرفاً جنبه تخصصی ندارند و در روح، اخلاق و فرهنگ جامعه تاثیر گذار بوده وابعاد اجتماعی دارند و این موضوع مسئولیت ما را در رسیدگی به مسائل آن دوچندان می نماید.

جنیدی با تاکید بر اهتمام ویژه معاونت حقوقی رئیس جمهور بر رفع مسایل و مسائل حقوقی چنین نهادهایی، گفت: مواجهه با ویروس کرونا به گونه ای شتابدهنده بود که مسائل اینگونه نهادها را باید در اسرع وقت رفع کنیم و اجازه ندهیم که مسئولین و کارکنان آن بلاتکلیف و سردرگم باشند.

جنیدی با قدردانی از خدمات کادر درمانی و فعالیت های موسسات علمی، تحقیقاتی و درمانی کشور توضیح داد: کاملا به ارزش و اهمیت کارهای شما واقف هستیم و مطمئن باشید تمام توان خود را برای حمایت و پیگیری مسائل موجود بکار خواهیم گرفت تا به نتیجه برسد. چنان که در مورد مستند سازی و صدور اسناد مالکیت اموال غیر منقول و اراضی شما که مورد احتیاج آزمایشگاه ها و تحقیقات بنیادی شماست، به قید فوریت اقدام و بخش مهمی به نتیجه رسید و بخشی نیز رای توسط کمیسیون مستند سازی صادر و در فرآیند صدور سند مالکیت است.

معاون حقوقی رئیس جمهورهمچنین اعلام کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور، کوشش همه جانبه ای را شروع کردیم تا حد امکان مسائل و دغدغه های پرسنل و کادر درمانی مراکز پزشکی بویژه در رابطه با قرارداد هایشان رفع گردد و دغدغه ای در این زمینه وجود نداشته باشد ضمن اینکه با توجه با تحریم های غیرانسانی و ضد حقوق بشری، با پیشنهاد معاونت حقوقی اعتراض جدید در دادگاه دادگستری بین المللی در مورد اثر تحریم بر شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا ثبت گشت.

نهرینی معاون امور حقوقی دولت نیز در این بازدید در سخنانی با اشاره به پیگیری های صورت گرفته برای رفع مسائل حقوقی مربوط به املاک انستیتو پاستو ایران گفت: موضوعات مربوط به این موسسه در دستورکارکمیسیون مستند سازی دولت نهاده شد و با اولویت در جهت رسیدگی منتهی به صدور چند رأی برای مستند سازی و صدور سند ماکیت به نام دولت جمهوری اسلامی ایران و بهره برداری انستیتو پاستور ایران شد.

وی ادامه داد: بر همین مبنا بخشی از املاک مورد نظر مستند سازی و منجر به صدور سند مالکیت تک برگی شد. مصمم هستیم به منظور اجرای آراء و تصمیمات صادره ، همه مسائل و موانع اجرایی را رفع نماییم تا ضمن معین تکلیف نهایی اسناد مالکیت آن نیز صادر گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 350

به "بازدید جنیدی از موسسه انستیتو پاستور ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید جنیدی از موسسه انستیتو پاستور ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید