افزایش مهاجرت، باغ شهر ها دیروز کرج را از بین برده است

به گزارش دوست داشتنی ها، افزایش مهاجرت و گسترش شهرنشینی باغ شهر دیروز کرج را به جایی کشانده که تنها یک بیستم فضای سبز سابق خود را دارد.

افزایش مهاجرت، باغ شهر ها دیروز کرج را از بین برده است

جهت دریافت خدمات معماری داخلی ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش خبرنگاران البرز، رئیس بنیاد البرزشناسی گفت: بسیاری از شهر های فلات ایران سال ها پیش حیات سبز خود را از دست داده بودند، اما شهر کرج تا همین چند دهه پیش دارای باغ هایی سرسبز و آب و هوایی مطلوب بود؛ مساحت شهر کرج در طول تاریخ سیال و بین 200 تا 250 کیلومتر مربع بوده است.

مهراب رجبی با بیان این که هر شهری دارای کاربری خاصی است، اضافه نمود: کاربرد اساسی کرج، کشاورزی، باغبانی و زراعی بوده است.

وی گفت: رونق باغبانی تاحدی در البرز چشمگیر بوده که کهن ترین موسسه کشاورزی به نام برزگران بیش از یک سده قبل در البرز تاسیس شد، این موسسه مرکز آموزش عالی کشاورزی محسوب می شد و افرادی در رده سنی 17 تا 25 سال در آن مورد تعلیم قرار می گرفتند.

رئیس بنیاد البرزشناسی اضافه نمود: گسترش شهرنشینی و تعرض به طبیعت اکنون باغ شهرکرج را که روزگاری بیش از نود درصد آن محیط زراعی و باغبانی بود را به لباسی از جنس آهن و سیمان ملبس نموده تا جایی که دیگر باید آن را تیرآهن شهر خطاب کرد.

رجبی گفت: اکنون تنها یک بیستم فضای سبز کرج در مقایسه با گذشته باقی مانده است

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 812

به "افزایش مهاجرت، باغ شهر ها دیروز کرج را از بین برده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش مهاجرت، باغ شهر ها دیروز کرج را از بین برده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید