اطلاعیه روابط عمومی بورس تهران درباره استخراج رمز ارز

به گزارش دوست داشتنی ها، خبرگزاری خبرنگاران- بورس تهران خبر مبنی بر وجود ماینر شخصی در شرکت بورس تهران و شایعات مطرح شده در این زمینه را قویاً تکذیب می نماید.

اطلاعیه روابط عمومی بورس تهران درباره استخراج رمز ارز

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران از بورس تهران، اگرچه شرکت بورس اوراق بهادار تهران ورود به حوزه رگولاتوری رمزارز را به اسم یک دارایی دیجیتال و در قالب یک پروژه تحقیقاتی دنبال نموده بود، نظر به انتشار شایعه ای مبنی بر وجود ماینر شخصی در این شرکت، بورس تهران شایعات مطرح شده در این زمینه را قویاً تکذیب می نماید.

بورس تهران، بدینوسیله اعلام می دارد رمزارز ها به اسم دارایی دیجیتال، نیازمند قانون گذاری در کشور است و چندی پیش هم با توجه به مطالبه فعالان این حوزه، از سوی مدیران سازمان بورس و اوراق بهادار، پیشنهاد تاسیس صندوق های مبتنی بر رمزارز مطرح شد.

شرکت بورس تهران اعلام می دارد از ابتدای سال 1399، با توجه به نگرانی ها از کوچ نقدینگی به سمت رمزارز ها و ایجاد بحران خروج نقدینگی در بازار سرمایه، این موضوع به اسم پروژه ای تحقیقاتی، پس از آنالیز در کمیته های فرعی هیات مدیره و اخذ تائیده هیات مدیره وقت بورس تهران (به اسم نمایندگان سهامداران) و کسب موافقت اصولی وزارت صمت، مطرح و اجرای طرح محدود R&D استخراج رمزارز و محاسبه عینی نرخ ROI آن ها به وسیله شرکت بورس اوراق بهادار صورت پذیرفت و گزارش معاملات آینده این فعالیت بر فرایند اصلی بازار سرمایه کشور نهایی شد. این فعالیت تحقیقاتی و آزمایشی پس از مدت کوتاهی در همان سال متوقف شد؛ لذا روابط عمومی بورس تهران بار دیگر تاکید می نماید هیچ فعالیتی در زمینه استخراج رمز ارز در این شرکت وجود ندارد و موضوع پنهانی که عده ای مدعی کشف آن شده اند اساساً تکذیب می گردد.

شایان ذکر است، پیش تر صحبت هایی مبنی بر کشف چند دستگاه ماینر در زیرزمین ساختمان شرکت بورس به وسیله حراست و اینکه این دستگاه ها متعلق به فرد خاصی در این شرکت است. مطرح شده بود.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 15 مهر 1400 بروزرسانی: 15 مهر 1400 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 1055

به "اطلاعیه روابط عمومی بورس تهران درباره استخراج رمز ارز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه روابط عمومی بورس تهران درباره استخراج رمز ارز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید