اختصاص یک درصد از ورودی های صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه

به گزارش دوست داشتنی ها، وزیر اقتصاد گفت: اگر بازار سرمایه قوام پیدا کند، اشتغال و فراوری بالا می رود و برای رونق اقتصاد مفید است.

اختصاص یک درصد از ورودی های صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به شرایط بازار بورس، اظهار کرد: شرایط بازار سرمایه با شرایط کلی اقتصاد متناسب است. ما یک دوره رونق داشتیم و چند هفته ای است که نوسان بیشتر شده است.

دژپسند گفت: نوسان در ذات بورس است و فعالان بورس هم باید بازار را میان مدت و بلند مدت ببینند. در شرایط فعلی صنایع بورسی رشد واقعی شأن در مرداد ماه بالغ بر 2 درصد بوده است، زیرا شرکت های آنالیز شده هستند. ما برای بازار سرمایه در همین مدت، بهترین مصوبات را اخذ کردیم.

وی ادامه داد: اگر شرکت های بورسی افزایش سرمایه بدهند، با سلب حق تقدم، می توانند 20 درصد از درآمد مشمول مالیات را با نرخ صفر حساب نمایند. این یک امتیاز بسیار عالی و یک سیگنال مثبت است. ما از نظر قوانین و مقررات و تسهیل ورود و خروج در بازار سرمایه، بهترین حالت را در چند سال اخیر ایجاد کردیم.

وزیر اقتصاد گفت: شرکت های دولتی و بخش عمومی موظف هستند تا 25 درصد سهام خود را شناوری عرضه نمایند. تا به امروز مقرراتی وضع شده تا فعالیت بورس را با رونق بیشتری روبرو کند.

دژپسند تاکید نمود: فعالان بورسی و مردم نگرانی دارند ولی با کمی تأمل برخورد نمایند. باید حساب و کتاب در بازار سرمایه داشته باشیم. در بورس محاسبات لحظه ها نیست بلکه محاسبات دوره هاست.

وی تاکید نمود: اقتضای پایداری بورس این است که همه با تأمل حرکت کنیم. امروز یکی از ضروریات اجتناب ناپذیر اقتصاد ایران، پایداری و تعمیق بازار سرمایه است. اقتصاد به یک بازار عمیق سرمایه احتیاج دارد.

وزیر اقتصاد تاکید نمود: یکی دیگر از تصمیمات اخیر اختصاص یک درصد از ورودی های صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه است. از سال 94 تصویب شده بود و بالاخره قرار شد که این مصوبه اجرایی گردد.

دژپسند گفت: بعضی می گفتند اگر بازار بورس بالا برود روی قیمت سایر موادر اثرگذار خواهد بود، اما عملاً ثابت شد که اینطور نیست. چرا این هفته ها که شاخص از 2 میلیون به 1 میلیون 600 هزار رسیده، قیمت سایر موارد پایین نیامده است؟ بعضی این سخنان را بی جهت مطرح می نمایند. اگر بازار سرمایه قوام پیدا کند، اشتغال و فراوری بالا می رود و برای رونق اقتصاد مفید است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 3 آبان 1399 بروزرسانی: 3 آبان 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 447

به "اختصاص یک درصد از ورودی های صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص یک درصد از ورودی های صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید