آغاز واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از 20 شهریور

به گزارش دوست داشتنی ها، معاون توسعه منابع سلامت دانشگاه آزاد اسلامی گفت: واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از روز شنبه 20 شهریور آغاز می شود.

آغاز واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از 20 شهریور

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، همایون رستگارزاده با اشاره به آخرین شرایط و زمان واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: در ادامه پیگیری هایی که از اواخر تیر و مردادماه آغاز شد و پیرو هماهنگی با وزارت بهداشت و با ورود محموله های نو واکسن به کشور و تاکید وزیر بهداشت برای تسریع واکسیناسیون، انشالله از روز شنبه 20 شهریورماه واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی آغاز می شود.

بارگذاری اسامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در سامانه وزارت بهداشت از امشب

معاون توسعه منابع سلامت دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در مقاطع مختلف در شهریورماه به صورت موردی دانشجویان در برخی دانشگاه ها در سطح کشور واکسینه شدند. در حالی که هنوز واکسیناسیون دانشجویان به صورت رسمی آغاز نشده بود، اسامی تمامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی (یک میلیون و 200 هزار نفر) را در مردادماه به وزارت بهداشت ارسال کردیم و از امشب فرآیند بارگذاری اسامی آغاز می شود.

100 مرکز واکسیناسیون در واحد های دانشگاه آزاد اسلامی فعال هستند

رستگارزاده با بیان اینکه طبق اعلام وزارت بهداشت، دانشجویان دکتری و پس از آن دانشجویان کارشناسی ارشد، کارشناسی و کاردانی در اولویت تزریق واکسن قرار دارند، گفت: 100 مرکز واکسیناسیون در واحد های دانشگاه آزاد اسلامی فعال و تجهیز شده و از شنبه آمادگی لازم برای تزریق واکسن به دانشجویان وجود دارد.

وی در ادامه توضیح داد: دانشگاه آزاد اسلامی در راستای عمل به ماموریت اجتماعی خود و حسب دستور رییس دانشگاه آزاد اسلامی در فرآیند کنترل کرونا حضور فعال داشته و در کنار ستاد کشوری کرونا در حیطه درمان، قرنطینه و پاسخگویی به سوالات بیماران و .. و همچنین واکسیناسیون عموم مردم نقش آفرینی کرده است.

این مقام مسئول دانشگاه آزاد اسلامی افزود: به طور مثال مرکز واکسیناسیون واحد تهران مرکز در سوهانک از ابتدای آغاز به کار خود عموم مردم را واکسینه کرده است؛ همچنین در سایر واحد ها مثل واحد خوزستان، خراسان، یزد، زنجان و ... از مدت ها قبل فعال هستند و علاوه بر اساتید و کارکنان، عموم مردم را واکسینه می کنند.

امکان واکسینه شدن دانشجویان در شهر محل سکونت

رستگارزاده با تاکید بر اینکه دانشجویان نیازی نیست لزوماً برای واکسینه شدن به واحد دانشگاهی خود مراجعه کنند، گفت: توزیع مراکز واکسیناسیون دانشگاه آزاد اسلامی به گونه ای است که دانشجویان کمترین جابجایی را داشته باشند.

وی افزود: دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی می توانند با مراجعه به سامانه واکسیناسیون این دانشگاه به آدرس http://azadhr.healthehr.ir اقدام به ثبت نام کنند.

امکان ثبت نام دانشجویان در سامانه وزارت بهداشت فراهم است

وی افزود: با کمک وزارت بهداشت، دانشجویان می توانند در سامانه وزارت بهداشت اقدام به ثبت و رزرو نوبت کنند و به مراکز واکسیناسیون وزارت بهداشت در سطح شهر خودشان مراجعه کنند.

16 مرکز واکسیناسیون در واحد های استان تهران دانشجویان را واکسینه می کند

معاون توسعه منابع سلامت دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: 16 مرکز واکسیناسیون در واحد های دانشگاه آزاد اسلامی تهران اعم از واحد علوم پزشکی آزاد تهران، واحد تهران شمال، تهران شرق، تهران غرب، تهران جنوب، علوم و تحقیقات، واحد های استان تهران شامل ورامین، شهر قدس، پرند، شهریار و دماوند فعال هستند که برخی از این واحد ها یک مرکز و برخی دیگر 3 مرکز واکسیناسیون را راه اندازی کرده اند.

91 درصد اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واکسینه شدند

وی درباره آخرین آمار واکسیناسیون اساتید و کارکنان دانشگاه گفت: با توجه به اینکه اساتید و کارکنان می توانستند در مراکز وزارت بهداشت واکسینه شوند، بنابراین آماری از بیرون دانشگاه نداریم، اما به طور کلی 91 درصد از اساتید و کارمندان دانشگاه شرایط دریافت واکسن را داشتند و واکسن هم زده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 شهریور 1400 بروزرسانی: 19 شهریور 1400 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 1026

به "آغاز واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از 20 شهریور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از 20 شهریور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید