پادشاه اردن الخصاونه را مامور تشکیل کابینه کرد

به گزارش دوست داشتنی ها، عبدالله دوم پادشاه اردن در پی استعفای عمر الرزاز نخست وزیر پیشین ، بشر هانی الخصاونه را مأمور تشکل کابینه جدید کرد.

پادشاه اردن الخصاونه را مامور تشکیل کابینه کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری خبرنگاران، در نامه عبداللّه دوم به الخصاونه آمده است: شما در برابر مسئولیتی عظیم و شرایطی استثنایی قرار دارید که بر اساس آن دولت و تمامی نهادهای آن باید به طور یکپارچه در قول و عمل برای انجام آنچه شایسته میهن و ملت عزیز است، کوشش نمایند.

عمر الرزاز روز شنبه استعفای خود را تسلیم پادشاه کرد و عبداللّه دوم از وی خواست تا انتخاب نخست وزیر و تشکیل کابینه جدید با عنوان دولت پیشبرد امور به کار خود ادامه دهد.

موافقت با درخواست استعفای نخست وزیر اردن، 6 روز پس از آن صورت گرفت که عبداللّه دوم با صدور فرمانی، مجلس را منحل بیان کرد.

بند دوم اصل 74 قانون اساسی، دولت را ملزم می نماید ظرف یک هفته از تاریخ انحلال استعفاء دهد و دیگر نخست وزیر نمی تواند مأمور تشکیل کابینه بعدی گردد.

کمیسیون مستقل انتخابات اردن تاریخ 10 نوامبر (20 آبان) را برای انتخابات عمومی معین نموده بود مشروط بر اینکه دوره نامزدی برای انتخابات مجلسی آینده از 6 اکتبر (15 مهر) شروع گردد.

طبق قانون اساسی اردن، انتخابات عمومی هر 4 سال یکبار در این کشور برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 482

به "پادشاه اردن الخصاونه را مامور تشکیل کابینه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پادشاه اردن الخصاونه را مامور تشکیل کابینه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید