آنالنا بائربوک گزینه جانشینی آنگلا مرکل

به گزارش دوست داشتنی ها، حزب سبز آلمان آنالنا بائربوک را به عنوان گزینه خود برای صدراعظمی در انتخابات پیش رو در ماه سپتامبر سال جاری معرفی کرد. این اولین بار در عمر چهل ساله این حزب است که گزینه ای را برای صدراعظمی معرفی نموده است.

آنالنا بائربوک گزینه جانشینی آنگلا مرکل

نقش محوری حزب سبزها در انتخابات سپتامبر هم به همان اندازه می تواند یک رویداد تاریخی محسوب گردد.

حزب سبز آلمان روز، دوشنبه 19 آوریل اظهار داشت که آنالنا بائربوک، 40 ساله، نامزد این حزب برای دریافت قدرت از آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در انتخابات سپتامبر خواهد بود. خانم بائربوک، احتمالا تنها نامزد زن در این رقابت خواهد بود.

حزب سبزها که زمانی به یک گروه هیپی های صندل پوش ریشو شهرت داشتند، حالا بیش از هر زمان دیگری شانس ورود به حکومت بعدی آلمان را دارند.

به گزارش بی.بی.سی در حالیکه اختلاف و جدال دو حزب سوسیال مسیحی و دموکرات مسیحی آلمان بر سر معرفی نامزد به کاهش محبوبیت آنها انجامیده، حزب سبز ممکن است که بتواند بزرگترین حزب در ائتلاف جدید باشد و در اینصورت خانم بائربوک صدراعظم بعدی آلمان خواهد شد.

همین حالا هم بسیاری او را با رهبران زن جوان در کشورهای نیوزیلند و فنلاند مقایسه می نمایند.

بائربوک، در سال 1980 متولد شده است. دقیقا همان سالی که حزب سبز تاسیس شد. پدر و مادرش او را با خود به تجمعات مخالف استفاده از انرژی هسته ای می بردند.

بائربوک فارغ التحصیل رشته علوم سیاسی دانشگاه هامبورگ و رشته علوم سیاسی و حقوق عمومی دانشگاه اقتصاد لندن (ال اس ای) است.

از سه سال پیش بائربوک به طور مشترک با روبرت هابک رهبری حزب سبز آلمان را برعهده دارند.

بر اساس آخرین نظرسنجی ها، حزب سبز 22 درصد آرا را در اختیار دارد یعنی بعد از دو حزب محافظه کار حاکم دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی در صندلی دومین حزب قرار گرفته است.

آنگلا مرکل، صدراعظم کنونی آلمان پیشتر اعلام نموده بود که در سال 2021 هم زمان با انتها دوره فعلی صدراعظمی خود از دنیای سیاست کناره گیری می نماید.

صدراعظم آلمان به طور معمول با رای گیری در انتخابات فدرال معین می گردد که دور بعدی آن قرار است در سپتامبر سال جاری برگزار گردد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 854

به "آنالنا بائربوک گزینه جانشینی آنگلا مرکل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالنا بائربوک گزینه جانشینی آنگلا مرکل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید