وزیر خارجه یمن: ابتکار عمل ایران، کلید حل جنگ است، ریاض با زبان صلح سخن بگوید

به گزارش دوست داشتنی ها، وزیر امور خارجه یمن گفت که این کشور ابتکار عمل ایران برای انتها جنگ در یمن را مهم می داند و معتقد است که عربستان سعودی به جای جنگ افروزی، با زبان صلح سخن بگوید.

وزیر خارجه یمن: ابتکار عمل ایران، کلید حل جنگ است، ریاض با زبان صلح سخن بگوید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، هشام شرف، وزیر امور خارجه دولت نجات ملی یمن (مستقر در صنعاء) بر مفید و عملی بودن ابتکار عمل ایران برای حل بحران این کشور عربی تأکید کرد.

او پنجشنبه شب گفت که همه در پی فراموش کردن این ابتکار عمل هستند؛ ابتکار عملی که به موضوع جنگ، محاصره یمن و مکانیزم گفت وگوها پرداخته است.

وزیر خارجه یمن گفت: قرار دادن این ابتکار عمل در چارچوب بررسی یا تغییر جزئی مقدمه اصلی برای حل بحران یمن خواهد بود. ابتکار عمل برادران در جمهوری اسلامی ایران چه در گذشته و چه در حال، کلید حل یمن خواهد بود.

وی ادامه داد: عربستان سعودی برای حملات و تهاجم خود به یمن در پی بهانه و توجیه است ولی آن ها هرگز نمی توانند یمنی ها را شکست بدهند؛ لذا بهتر است که با زبان صلح گفت وگو کنند.

وزیر امور خارجه یمن همچنین در گفت وگو با خبرگزاری یونیوز گفته است که ادعاهای ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف سعودی درباره یمن، یک کار سینمایی پیش پاافتاده ای است.

گفتنی است که جمهوری اسلامی ایران از ابتدای بحران یمن و لشکرکشی عربستان سعودی و امارات به این کشور، خواستار توقف حملات، آتش بس سراسری، لغو محاصره و تحریم یمن و آغاز گفت وگوهای سیاسی بین یمنی ها و واگذاری قدرت به آن ها بدون دخالت خارجی به منظور ترسیم آینده سیاسی کشورشان بوده و هست.

بر اساس آمار مجله، The New Republic، لشکرکشی ائتلاف سعودی اماراتی به یمن از ابتدای 1394 علاوه بر ویرانی و تخریب زیرساخت های این کشور، منجر به کشته و زخمی شدن 337000 نفر شده است.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 اسفند 1400 بروزرسانی: 2 اسفند 1400 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 1208

به "وزیر خارجه یمن: ابتکار عمل ایران، کلید حل جنگ است، ریاض با زبان صلح سخن بگوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه یمن: ابتکار عمل ایران، کلید حل جنگ است، ریاض با زبان صلح سخن بگوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید