واکنش زاخارووا به گزارش جدید سنای آمریکا درباره مداخله روسیه

به گزارش دوست داشتنی ها، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: پنجمین بخش گزارش کمیته ویژه سنای آمریکا درباره مداخله مسکو در انتخابات قبلی در ایالات متحده، تکرار ادعاهای بی اساس قبلی بوده و حقایق و مدارک واقعی ارائه نکرده است.

واکنش زاخارووا به گزارش جدید سنای آمریکا درباره مداخله روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، ماریا زاخارووا سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد که بخش آخر گزارش کمیته ویژه اطلاعاتی مجلس سنای آمریکا درباره مداخله ادعا شده روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 در ایالات متحده، حاوی حقایق و مدارک واقعی نیست.

زاخارووا در تفسیری در این باره که در سایت وزارت خارجه منتشر شده، یاداور شده است: مانند گزارشات قبلی منتشر شده، در پنجمین قسمت و سند جدید سنای آمریکا هم هیچ مسئله حقیقی یا دلیل و مدارک واقعی درباره دخالت روسیه ارائه نشده است. در حقیقت، مجموعه مشهور اتهام زنی های بی اساس که قبلاً در گزارش مولر و سایر اسناد آمریکایی، ظاهر شده بودند، از جمله درباره هکرهایی که گفته می گردد به دستور رهبران روسیه به سرورهای حزب دموکرات حمله کردند، درباره تماس نمایندگان ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ با شهروندان روس، درباره تمایل روسیه به تضعیف دموکراسی در آمریکا و موارد مشابه آن، دوباره بازنویسی شده است.

این دیپلمات گفت: اکنون می توانیم با اطمینان بگوییم که سندی که قانونگذاران آمریکایی مدت سه سال در حال تهیه آن بودند و خودشان با صدای بلند دقیق ترین توضیح فعالیت های خرابکارانه روسیه در زمان حاضر نامیده اند ، مطلب جدیدی به توهمات بی اساس درباره کشور ما که مدتها در ایالات متحده پخش شده، اضافه ننموده است.

زاخارووا با یادآوری اینکه طرف روسی بارها به ماهیت غیرقابل اثبات ادعاهای بیان شده از سوی مقامات واشنگتن توجه نموده است، اضافه نمود: در این شرایط مسکو فقط می تواند ابراز تأسف کند که به دلیل جاه طلبی ها و تمایل به تحریک احساسات روس هراسی، گفت وگوهای دو جانبه بین فدراسیون روسیه و ایالات متحده به شدت آسیب دیده و بدیهی است که کل داستان مداخله روسیه از همان ابتدا در جریان مبارزات سیاسی داخلی میان نیروهای مختلف در ایالات متحده ساخته و پرداخته شده است. در حالیکه امروزه، شهروندان آمریکایی نگران سایر مسائل - مسائل واقعی جامعه خود و نه مسائل ساختگی هستند.

سه شنبه گذشته، کمیته اطلاعاتی قسمت پنجم از گزارشی درباره نتایج تحقیقات سناتورهای دموکرات و جمهوری خواه درباره مداخله ادعایی از سوی روسیه در انتخابات سال 2016 آمریکا را منتشر کرد. این سند که تقریباً هزار صفحه دارد، به تماس های طرف روسیه و اطرافیان ترامپ اشاره دارد.

در عین حال، این گزارش بسیاری از اتهامات علیه روسیه را تکرار نموده و اغلب آنها پس از سال 2016 توسط نمایندگان دولت آمریکا و کنگره بارها گفته شده بود. ضمن اینکه مانند گذشته، قانون گذاران آمریکایی برای اثبات دخالت مسکو باز هم شواهدی ارائه نداده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 مهر 1399 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 419

به "واکنش زاخارووا به گزارش جدید سنای آمریکا درباره مداخله روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش زاخارووا به گزارش جدید سنای آمریکا درباره مداخله روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید