هند: برای بازگشت اتباع هندی، با ایران همکاری داریم

به گزارش دوست داشتنی ها، وزیر خارجه هند در یک پیغام توییتری از ورود اولین تیم پزشکی این کشور به ایران و همکاری با مقام های ایرانی در زمینه فراهم آوردن تدارکات بازگشت اتباع هندی اطلاع داد.

هند: برای بازگشت اتباع هندی، با ایران همکاری داریم

به گزارش گروه بین الملل دوست داشتنی ها، در پی شیوع ویروس کرونا، سوبرامانیام جیشنکار وزیر خارجه هند امروز (پنجشنبه) در صفحه توییتر خود از ورود اولین تیم پزشکی هند به ایران برای غربالگردی اتباع خود و فراهم آوردن زمینه برای بازگشت آنها به کشورشان اطلاع داد.

وی در این پیغام توییتری خود نوشت: به روزرسانی برای اتباع هندی سرگردان در ایران و خانواده هایشان: تیم پزشکی ما برای غربالگری و (انجام) آزمایشات امروز در ایران خواهد بود. امیدواریم که امروز بعدازظهر اولین کلینیک را در قم دایر کنیم. فرایند آزمایش و غربالگری خیلی فوری بعد از آن شروع می گردد. با مقام های ایران در مورد فراهم آوردن تدارکات بازگشت (اتباع هندی) در حال همکاری هستیم.

پیغام توییتری وزیر خارجه هند در حالی مطر ح شده است که پیش از این گزارش هایی منتشر شده بود مبنی بر اینکه با شیوع کرونا، دولت هند از پذیرش اتباع خود در ایران، امتناع ورزیده است.

از طرف دیگر، روز سه شنبه هفته جاری، سرکنسول ایران در بمبئی گفت که دولت هند طی یک تصمیم ناگهانی و بدون اطلاع قبلی، از صدور مجوز های لازم برای انتقال مسافران ایرانی امتناع نموده است و با پیشنهاد اعزام یک یا چند هواپیمای بدون مسافر برای انتقال اتباع ایرانی مخالفت نموده است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 69

به "هند: برای بازگشت اتباع هندی، با ایران همکاری داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هند: برای بازگشت اتباع هندی، با ایران همکاری داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید