تور دبی: مجوز برای نانوواکسن ضدکرونا از وزارت بهداشت امارات درخواست شد

به گزارش دوست داشتنی ها، نوواواکس گفت که یک پرونده نظارتی را برای استفاده اضطراری واکسن کووید-19 به وزارت بهداشت و پیشگیری (MoHaP) امارات متحده عربی ارسال نموده است.

تور دبی: مجوز برای نانوواکسن ضدکرونا از وزارت بهداشت امارات درخواست شد

با تور دبی در زیباترین سواحل خلیج فارس استراحت کنید و شهری پر زرق و برق، بین‌المللی و پیشرفته را سیاحت کنید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، نوواواکس (Novavax) یک شرکت زیست فناوری مستقر در مریلند، که به توسعه و تجاری سازی واکسن های نسل بعدی برای بیماری های عفونی می پردازد، اظهار داشت که یک پرونده نظارتی را برای استفاده اضطراری واکسن کووید-19 به وزارت بهداشت و پیشگیری (MoHaP) امارات متحده عربی ارسال نموده است.

استنلی ارک، مدیر اجرایی نوواواکس گفت: ظهور سریع و توسعه مداوم انواع مختلف سویه های کرونا، یادآور این حقیقت است تا زمانی که همه در مبارزه با ویروس کرونا واکسینه نشوند، هیچ کس ایمن نیست. ما متعهد به تحویل واکسن به کشور های سراسر دنیا هستیم، واکسنی که بر اساس یک پلتفرم اثبات شده طراحی و فراوری شده است. پیش بینی می کنیم که واکسیناسیون مداوم در دراز مدت برای خاتمه دادن به همه گیری ضروری باشد.

واکسن ضد ویروس کرونای نوواواکس، به نام NVX-CoV 2373، با سه واکسنی که در آمریکا استفاده می گردد، فرق دارد. این واکسن برای تحریک پاسخ ایمنی به آنچه فناوری نانوذرات نوترکیب و کمکی نوواواکس موسوم است، وابسته است. واکسن به صورت تزریق در دو دوز بوده که با وارد کردن یک بخش پروتئینی پاسخ ایمنی را در بدن ایجاد می نماید و پادتن هایی در بدن تشکیل می گردد که از اتصال ویروس کرونا به سلول های گیرنده جلوگیری می نماید. این پروتئین با مواد کمکی ویژه این شرکت ترکیب شده است، ماده ای که برای افزایش عملکرد واکسن طراحی شده است.

این واکسن در کارآزمایی بالینی نتایج موفقیت آمیزی ارائه نموده است، کارآزمایی که روی30000 شرکت کننده در آمریکا و مکزیک اجرا شده است.

نوواواکس و موسسه سرم سازی هند به تازگی مجوز استفاده اضطراری (EUA) را برای این واکسن در اندونزی و فیلیپین دریافت نموده اند و این شرکت ها برای EUA در هند و برای لیست استفاده اضطراری (EUL) در سازمان بهداشت دنیای (WHO) تشکیل پرونده داده اند. نوواواکس بعلاوه پرونده های نظارتی را برای واکسن خود در بریتانیا، استرالیا، نیوزلند، کانادا، اتحادیه اروپا، سنگاپور و سازمان دنیای بهداشت باز نموده است.

NVX-CoV 2373 یک واکسن مبتنی بر پروتئین است که از توالی ژنتیکی اولین سویه SARS-CoV-2، بهره مند است. NVX-CoV 2373 با استفاده از فناوری نانوذرات نوترکیب نوواواکس برای فراوری آنتی ژن مشتق شده از پروتئین اسپایک کروناویروس (S) ساخته شد و در آن از ماده کمکی مبتنی بر ساپونین Matrix-M™ برای تقویت پاسخ ایمنی و تحریک سطوح بالایی از آنتی بادی های خنثی کننده استفاده شده است. واکسن کووید-19 این شرکت به عنوان یک فرمول مایع آماده برای استفاده در یک ویال حاوی ده دوز بسته بندی شده است. واکسیناسیون با محصول مستلزم دو دوز 0.5 میلی لیتری (5 میکروگرم آنتی ژن و 50 میکروگرم ماتریکس-M ادجوانت) است که به فاصله 21 روز به صورت عضلانی تجویز می گردد. واکسن در دمای 2 تا 8 درجه سانتیگراد نگهداری می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 بهمن 1400 بروزرسانی: 14 بهمن 1400 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 1188

به "تور دبی: مجوز برای نانوواکسن ضدکرونا از وزارت بهداشت امارات درخواست شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور دبی: مجوز برای نانوواکسن ضدکرونا از وزارت بهداشت امارات درخواست شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید