فیلم، ناسا ویدئوی یک ساعته را از تحولات 10 ساله خورشید منتشر کرد

به گزارش دوست داشتنی ها، ناسا با استفاده از تصاویری که از سال 2010 میلادی از خورشید گرفته شده ویدئویی یک ساعته منتشر نموده است که یک دهه از تحولات بر سطح این ستاره کهکشان راه شیری را نشان می دهد.

فیلم، ناسا ویدئوی یک ساعته را از تحولات 10 ساله خورشید منتشر کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل ین ویدئوی یک ساعته از نظر زمانی فشرده شده و در نتیجه هر ثانیه از آن یک روز از خورشید را نشان می دهد.

در ویدئوی اداره ملی هوانوردی و فضا در آمریکا (ناسا) از 425 میلیون عکسی که با وضوح بالا از خورشید گرفته شده استفاده شده است. این عکس ها را رصدخانه پویایی شناسی خورشید (solar dynamics observatory) به ثبت رسانده است. بنا به اعلام ناسا ثبت این عکس ها به اکتشاف های بی شمار درباره عملکرد خورشید یاری کرد.

ناسا با استفاده از تصاویری که از سال 2010 میلادی از خورشید گرفته شده ویدئویی یک ساعته منتشر نموده است که یک دهه از تحولات بر سطح این ستاره کهکشان راه شیری را نشان می دهد.

این ویدئوی یک ساعته از نظر زمانی فشرده شده و در نتیجه هر ثانیه از آن یک روز از خورشید را نشان می دهد.

425 میلیون عکس با وضوح بالا از خورشید در این ویدئوی اداره ملی هوانوردی و فضا در آمریکا (ناسا) استفاده شده است. این عکس ها را رصدخانه پویایی شناسی خورشید (solar dynamics observatory) به ثبت رسانده است. بنا به اعلام ناسا ثبت این عکس ها به اکتشاف های بی شمار درباره عملکرد خورشید یاری کرد.

این ویدئوی یک ساعته فراز و نشیب های فعالیت خورشید در یک چرخه خورشیدی (Solar cycle) را نشان می دهد.

اولین تصویر ویدئوی ناسا، خورشید را در روز دوم ژوئن سال 2010 و آخرین تصویر نیز این ستاره کهکشان راه شیری را در روز اول ژوئن سال 2020 نشان می دهد.

یکی از لحظات جالب این ویدئو تصاویری است که خورشید را در روز پنجم ژوئن سال 2012 نشان می دهد. در این روز سیاره زهره از مقابل خورشید عبور کرد، رویدادی که تا سال 2117 میلادی دیگر تکرار نخواهد شد.

بخشی از این ویدئو را در اینجا می توانید ببینید:

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.

فایل آن را از اینجا دانلود کنید: video/mp4

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 334

به "فیلم، ناسا ویدئوی یک ساعته را از تحولات 10 ساله خورشید منتشر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم، ناسا ویدئوی یک ساعته را از تحولات 10 ساله خورشید منتشر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید