فایده مصرف آووکادو برای چاقی

به گزارش دوست داشتنی ها، آن ها دریافتند شرکت کنندگانی که در رژیم غذایی شأن آووکادو گنجانده شده بود، عملکردشان در یکی از تست های شناختی موسوم به مهارت فلانکر بهبود یافته بود. در مهارت فلانکر، مهار توجه و تمرکز و توانایی تمرکز بر مهارت حتی در زمان حواس پرتی اندازه گیری می شود.

فایده مصرف آووکادو برای چاقی

مطالعه جدید نشان می دهد رژیم غذایی حاوی مصرف روزانه آووکادو موجب بهبود توانایی تمرکز و توجه در افراد دارای اضافه وزن یا چاق می شود.

در این مطالعه محققان دانشگاه ایلینوی آمریکا به مدت 12 هفته وعده غذایی روزانه 84 فرد بزرگسال چاق یا دارای اضافه وزن را تأمین کردند. وعده های غذایی از لحاظ میزان کالری و ریزمغذی ها یکسان بود، اما در وعده غذایی یک گروه مصرف روزانه آووکادو تازه گنجانده شده بود، در حالیکه در وعده غذایی گروه کنترل آووکادو وجود نداشت.

در ابتدا و پایان مطالعه، شرکت کنندگان سه تست شناحتی را در جهت ارزیابی میزان توجه و مهار توجه انجام دادند. بعلاوه محققان میزان لوتئین خون و ادرار شرکت کنندگان را که با تجمع لوتئین مغز مرتبط است، اندازه گیری کردند.

آن ها دریافتند شرکت کنندگانی که در رژیم غذایی شأن آووکادو گنجانده شده بود، عملکردشان در یکی از تست های شناختی موسوم به مهارت فلانکر بهبود یافته بود. در مهارت فلانکر، مهار توجه و تمرکز و توانایی تمرکز بر مهارت حتی در زمان حواس پرتی اندازه گیری می شود.

نایمان خان، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: مواد مغذی موجود در آووکادو دارای عملکرد خاصی در مغز هستند که از توانایی انجام این مهارت پشتیبانی می نماید.

محققان قصد دارند در مطالعه بعدی به بررسی سایر مواد مغذی یا فت شده در آووکادو و تأثیر مصرف آووکادو بر مواردی نظیر وزن، التهاب و تغییرات احتمالی در میکروبیوم روده بپردازند.

اگرچه این مطالعه بر آووکادو متمرکز بود، اما سایر منابع حاوی لوتئین، فیبر و چربی های اشباع نشده عبارتند از: سبزیجات پهن برگ سبز یا تخم مرغ که دارای فواید بالقوه شناختی هستند.

محققان اذعان می کنند که تغییرات کوچک در رژیم غذایی نظیر مصرف آووکادو می تواند تأثیرات قابل توجهی بر عملکرد شناختی داشته باشد.

منبع: فرادید
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 80

به "فایده مصرف آووکادو برای چاقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فایده مصرف آووکادو برای چاقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید