طراحی و تولید انواع پنل های مشبک در پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد

به گزارش دوست داشتنی ها، محققان پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد با هدف ارتقای فضاهای زندگی از طریق طراحی و تولید عناصر و جزئیات معماری اقدام به تولید انواع پنل های مشبک، اکسسوری، مبلمان شهری و قطعات بتنی کردند.

طراحی و تولید انواع پنل های مشبک در پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، محققان پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد با هدف ارتقای فضاهای زندگی از طریق طراحی و تولید عناصر و جزئیات معماری و با استفاده از نیازها و تکنولوژی های روز دنیا، اقدام به تولید انواع پنل های مشبک، اکسسوری، مبلمان شهری و قطعات بتنی کردند.

سیدجعفر امیریان مدیرعامل شرکت صفه با اشاره به سابقه تاسیس این شرکت از سال 1391 و حضور آن در پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد، هدف از تشکیل این گروه را ارتقای کیفیت فضا های زندگی از طریق طراحی و تولید عناصر وجزییات معماری با استفاده از نیاز ها و تکنولوژی های روز دنیا مطرح نمود وگفت: به همین منظور شرکت صفه به مطالعه و بررسی مواد و مصالح مختلف و نقاط ضعف و قوت هریک از آن ها پرداخته که در نهایت بتن مسلح به الیاف شیشه (GFRC) را به عنوان مواد اولیه انتخاب کرده است.

امیریان، پایداری بالا، خصوصیات مکانیکی ویژه، شکل پذیری، کیفیت سطحی و بصری خوب، قیمت مناسب دردسترس بودن مواد تشکیل دهنده شامل سیمان و سنگدانه و امکان تولید انبوه را از مزایای بتن GFRC برشمرد.

به گفته وی، این شرکت با تکیه بر تجربه چندین ساله و بهره وری از دانش و توان فنی نیرو های جوان خود و با استفاده از روش های نوین روز دنیا پس از کسب مجوز فناوری از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری توانسته اقدام به تولید محصولاتی ازجمله انواع پنل های مشبک قابل استفاده در نما های ساختمانی، فضا های داخلی، جداره ها و فضا های شهری و نورپردازی، مبلمان شهری شامل انواع نیمکت، چراغ های چمنی، گلدان، زباله دان و گریتینک درخت و انواع اکسسوری شامل قلمدان، جای کاغذ یادداشت، گلدان و شمعدان کند.

مدیرعامل شرکت صفه فعالیت و توانایی این شرکت را محدود به موارد ذکر شده ندانست و اذعان داشت: امکان طراحی و تولید انواع پنل ها و قطعات بتنی مطابق با خواست کارفرما وجود دارد.

وی گفت: در تلاشیم با طراحی خاص و منحصر به فرد، متناسب با هویت و الگو های فرهنگی و اصیل ایرانی اسلامی در کنار خلاقیت و حفظ اصول زیبایی شناسی، زیبایی و آرامش را توامان با کارآیی و عملکرد به چهره فضا های امروز بازگردانیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 خرداد 1400 بروزرسانی: 10 خرداد 1400 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 875

به "طراحی و تولید انواع پنل های مشبک در پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی و تولید انواع پنل های مشبک در پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید