شرط رییس جمهور آذربایجان برای مذاکره با ارمنستان

به گزارش دوست داشتنی ها، الهام علی اف رئیس جمهور جمهوری آذربایجان در صفحه توئیتر گفت که تنها در صورت خروج نیرو های ارمنی از منطقه قره باغ کوهستانی حاضر به مصاحبه است.

شرط رییس جمهور آذربایجان برای مذاکره با ارمنستان

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان ارزان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش فارس، او همچنین نوشت که ارمنستان باید بپذیرد که منطقه قره باغ جزو این کشور نیست و باید در یک جدول زمانی از این منطقه عقب نشینی کند و نیرو های آذربایجان دست از حمله نخواهند کشید و اجازه تجدید نیرو به ارمنستان را نخواهند داد از قره باغ خارج گردد.

الهام علی اف در ادامه نوشت که بعضی مسئولان اروپایی مسئول شرایط به وجود آمده هستند و دست به انتشار شایعات و دروغ در مورد جمهوری آذربایجان می زنند. او همچنین رفتار کشور های اروپایی را در ضدیت با صلح دانست و از کشور های مجموعه مینسک (عمدتا روسیه، آمریکا، فرانسه و اتحادیه اروپا) خواست تا بر ارمنستان فشار آورند.

او امروز در مصاحبه با شبکه العربیه نیز گفت: ما در موضع تهاجم قرار داریم و هدف مان بازپس گیری اراضی خود است.

دور جدید درگیری های مرزی جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر منطقه مورد مناقشه قره باغ از بامداد ششم مهر ماه شروع شده است.

جمهوری های آذربایجان و ارمنستان، دو جمهوری استقلال یافته از اتحاد جماهیر شوروی از سال 1992 به دنبال تصرف منطقه قره باغ کوهستانی توسط ارمنستان و اعلام خودمختاری این منطقه وارد درگیری نظامی شدند و کوشش ها برای حل مناقشه قره باغ در قالب گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا تا به امروز بی نتیجه بوده است.

منبع: فرارو
انتشار: 17 مهر 1399 بروزرسانی: 17 مهر 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 416

به "شرط رییس جمهور آذربایجان برای مذاکره با ارمنستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط رییس جمهور آذربایجان برای مذاکره با ارمنستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید