شاخص امید به زندگی در ایران چند سال است؟

به گزارش دوست داشتنی ها، کارشناس اداره سلامت سالمندان وزارت بهداشت گفت: شاخص امید به زندگی به بیش از 70 سال افزایش یافته است.

شاخص امید به زندگی در ایران چند سال است؟

به گزارش باشگاه خبرنگاران، منیژه مقدم گفت: بر اساس آخرین سر شماری صورت گرفته امید به زندگی در مردان سالمند 60 تا 64 سال در حدود 21.4 و در زنان 60 تا 64 سال 23.4 سال است. کشور ما با شیب قابل توجهی در حال سالمند شدن است. نسبت جمعیت سالمند بر اساس آخرین سرشماری سال 95، 9.28 درصد بوده است و پیش بینی می گردد در سال 1420، 20 درصد افزایش پیدا کند.

کارشناس اداره سلامت سالمندان وزارت بهداشت ادامه داد: ایران همانند سایر کشور های دنیا در چند دهه اخیر تحولات جمعیتی بی سابقه ای را تجربه نموده است که این تغییرات عبارتند از کاهش مرگ ومیر، خصوصاً مرگ ومیر اطفال و نوزادان و کاهش باروری است.

به گفته مقدم در قرن اخیر شاخص امید به زندگی در بدو تولد افزایش یافته و از سن کمتر از 53 سال به بیش از 70 سال افزایش یافته است. بر اساس پیش بینی سازمان ملل این فرایند صعودی ادامه خواهد یافت، افزایش امید به زندگی در اثر کاهش مرگ و میر منجر به افزایش حجم جمعیت سالخورده می گردد.

او گفت: اداره سلامت سالمندان وزارت بهداشت متولی سلامت سالمندان جامعه است و سیاستگذاری در حوزه حفظ و ارتقاء سلامت سالمندان و ابلاغ آن به دانشگاه های علوم پزشکی زیر مجموعه در تمامی ابعاد مختلف سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و در همه سطوح پیشگیری صورت می گیرد.

منبع: فرارو
انتشار: 10 تیر 1401 بروزرسانی: 10 تیر 1401 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 1321

به "شاخص امید به زندگی در ایران چند سال است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاخص امید به زندگی در ایران چند سال است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید