خبر خوش از مذاکرات وین

به گزارش دوست داشتنی ها، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی با نادرست خواندن برخی اظهار نظرها مبنی بر فروپاشی مذاکرات احیای برجام در وین، تاکید کرد در واقعیت این گفت وگوها در حال پیشرفت است.

خبر خوش از مذاکرات وین

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، میخائیل اولیانوف کننده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین، از برخی گزارش ها و اظهار نظرها درباره عدم پیشرفت مذاکرات احیای برجام در وین انتقاد کرد.

اولیانوف بامداد سه شنبه در صفحه توئیتر خود، با خیال باطل خواندن چنین اظهاراتی، نوشت: با تعجب، نظرات برخی تحلیلگران را می خوانم که ادعا می کنند گفت وگوهای وین درباره برجام، در حال فروپاشی است.

وی در ادامه افزود: این، تفکرات واهی و خیالات باطل کسانی است که با تلاش ها برای تقویت رژیم عدم اشاعه هسته ای بر مبنای ان پی تی مخالف هستند. در واقعیت، مذاکرات در حال پیشرفت است.

علی رغم آن که دولت بایدن برای بازگشت به برجام ابراز تمایل کرده اما دولت جدید آمریکا نیز همچون دولت قبلی این کشور همچنان سیاست های مشابهی را در قبال ایران دنبال می کنند و بازگشت ایران به تعهدات کامل برجامی را به عنوان پیش شرط لغو تحریم ها علیه جمهوری اسلامی تعیین کرده اند اما مقام های ایران بارها تأکید کرده اند که آمریکا قبل از بازگشت به برجام باید تمامی تحریم ها علیه ایران را لغو کند.

در دور جدید نشست کمیسیون مشترک برجام که هفتم اردیبهشت ماه در وین برگزار شد، حاضران تصمیم به تسریع فرایند گفت وگوها گرفته و توافق شد فعالیت گروه های کارشناسی در دو حوزه لغو تحریم ها و هسته ای به صورت فشرده و سریع ادامه یابد و گروه کارشناسی سوم با عنوان گروه کارشناسی ترتیبات اجرایی با هدف گفت وگو در خصوص ترتیبات عملی مورد نیاز برای اجرایی شدن لغو تحریم ها و سپس بازگشت آمریکا به برجام تشکیل شود.

بامداد امروز همچنین جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان اینکه در نشست گروه 7 در لندن، گفت وگوی مهمی درباره ایران داشته اند، بر لزوم استفاده از فرصت کنونی برای بازگشت آمریکا به برجام تاکید کرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 خرداد 1400 بروزرسانی: 10 خرداد 1400 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 876

به "خبر خوش از مذاکرات وین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش از مذاکرات وین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید