تیراندازی خونین در نشویل آمریکا؛ سه نفر قربانی شدند

به گزارش دوست داشتنی ها، در پی وقوع یک حادثه تیراندازی در مرکز استان تنسی آمریکا، دست کم سه نفر جان خود را از دست دادند و چهار نفر زخمی شدند.

تیراندازی خونین در نشویل آمریکا؛ سه نفر قربانی شدند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در یک حادثه تیراندازی در آپارتمانی در نشویل استان تنسی آمریکا دست کم سه مرد جان خود را از دست دادند و چهار نفر زخمی شدند.

پایگاه اطلا ع رسانی هیل در این خصوص گزارش کرد، اداره پلیس نشویل در پیامی که در صفحه توییتر خود منتشر کرد، گفت که یک حادثه تیراندازی در آپارتمانی به وقوع پیوسته و به نظر نمی رسد که عامل مسلح برای ورود به ساختمان به زور متوسل شده باشد.

گزارش رسانه های محلی نشان می دهد که اندازه جراحات زخمی های این حادثه چندان جدی نیست. نیروهای پلیس نشویل اظهار داشتند که دو اسلحه در محل حادثه تیراندازی پیدا شده و واحد قتل اداره پلیس نشویل، تحقیقات درباره این پرونده را شروع نموده است.

بر اساس این گزارش، تیراندازی در استان تنسی پس از وقوع دو حادثه تیراندازی دیگر در فروشگاههای زنجیره ای در روز موسوم به آدینه سیاه به وقوع پیوست.

در حادثه تیراندازی در یک مرکز خرید در تاکوما استان واشنگتن، دست کم یک نفر زخمی شد و اداره پلیس تاکوما اظهار داشت که فرد زخمی دچار جراحات شدیدی شده است و به بیمارستان انتقال یافته و مرکز خرید مذکور تعطیل شده و مظنون فراری است.

در یک حادثه تیراندازی دیگر در دورام استان کارولینای شمالی، دست کم شش نفر مجروح شدند و اداره پلیس دورام در یک کنفرانس خبری اظهار داشت که یکی از زخمی های این حادثه یک پسر 10 ساله است که یک گلوله پس از کمانه کردن به وی برخورد کرد.

آزاد بودن حمل سلاح در آمریکا روزانه به بروز خشونت های مرتبط با تیراندازی در سراسر این کشور منجر می گردد و تعدادی نیز در این حوادث جان خود را از دست می دهند یا زخمی می شوند اما با این حال، به علت قدرت لابی سلاح در ایالات متحده، کنگره آمریکا تا به امروز حاضر به تصویب قوانینی برای محدود کردن حمل سلاح در این کشور نشده است.

مقایسه آمارهای خشونت با سلاح میان آمریکا و کشورهای دیگر جهان ایالات متحده را کشوری کاملاً استثنایی نشان می دهد که در این کشور نرخ وقوع تیراندازی های خشونت بار از هر کشور دیگر در جهان بیشتر است؛ با آنکه آمریکا حدود 5 درصد از جمعیت جهان را دارد نزدیک به 31 درصد از کسانی که مرتکب کشتارهای جمعی با سلاح می شوند در این کشورند.

علاوه بر این، آمارهای مرکز تحقیقات کنگره آمریکا نشان می دهد آمریکایی ها صاحب حدود نیمی از (48٪) از کل 650 میلیون قبضه سلاح غیرنظامی موجود در سراسر جهان هستند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 دی 1400 بروزرسانی: 15 دی 1400 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 1155

به "تیراندازی خونین در نشویل آمریکا؛ سه نفر قربانی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیراندازی خونین در نشویل آمریکا؛ سه نفر قربانی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید