ترامپ دو میلیارد دلار برای کتابخانه و موزه ریاست جمهوری اش می خواهد

به گزارش دوست داشتنی ها، روزنامه واشنگتن پست آمریکا گزارش کرد، دونالد ترامپ به دوستانش گفته خواهان جمع آوری دو میلیارد دلار پول برای کتابخانه و موزه ریاست جمهوری خود در فلوریدا است و یکی از نزدیکترین دستیاران خود را مسئول این کوشش قرار داده است.

ترامپ دو میلیارد دلار برای کتابخانه و موزه ریاست جمهوری اش می خواهد

واشنگتن پست گزارش کرد، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به یکی از مسئولان سابق جذب درآمد خود این درخواست تعجب برانگیز کسب پولی چهار برابر بیشتر از میزان 500 میلیون دلار کسب شده از سوی باراک اوباما، رئیس جمهور سابق، ضمناً تدارکش برای نقل مکان به مارالاگو مطرح ساخته است.

دن اسکاوینو، مسئول پرسابقه امور رسانه های اجتماعی ترامپ که اکنون به دنبال ممنوع شدن حضور ترامپ در تقریبا همه این رسانه ها، بدون نقش شده، قرار است مسئول این کوشش باشد. گزارش شده که ترامپ در حال برنامه ریزی برای استفاده از اهداکنندگان مبالغ خرد است که از کمپین دوم انتخابات ریاست جمهوری او حمایت کردند و صدها میلیون دلار به کوشش شکست خورده او برای لغو پیروزی جو بایدن در انتخابات یاری کردند. اسکاوینو که 45 سال دارد قدیمی ترین دستیار در حلقه ترامپ است.

اسکاوینو هم اکنون معاون رئیس دفتر کاخ سفید است اما از زمان راه افتادن کمپین، اداره کننده فید توئیتر ترامپ بوده است.

مسئول جذب یاریها که ترامپ برنامه اش برای کتابخانه را با او در میان گذاشته با آن مخالفت نموده و به واشنگتن پست گفت: هر کسی که به او چیزی بدهد رادیواکتیو خواهد شد. فرد دیگری این برنامه را دیوانه وار خوانده و گفت: به جز افراد خل، همه فرار خواهند کرد.

سنت داشتن یک موزه و کتابخانه ریاست جمهوری به زمان فرانکلین روزولت برمیگردد که در سال 1939 به هنگام مرگ اوراقش را به همراه ملک نیو هاید پارکش به دولت فدرال اهدا کرد.

از آن موقع به بعد هر رئیس جمهوری با یاری کسب اعتبارات خصوصی اقدام به ساخت یک کتابخانه معمولا در یک جای مرتبط با خودش نموده است.

گران ترین این کتابخانه ها تا کنون کتابخانه و موزه طراحی شده باراک اوباما در سمت جنوب شیکاگو بوده است که 500 میلیون دلار هزینه خواهد داشت و این 200 میلیون دلار بیشتر از مرکز جورج دبلیو. بوش در پردیس دانشگاه ساوثرن متودیست در بیرون دالاس تگزاس است. کتابخانه اوباما

اما اتکای ترامپ به حامیان اقتصادی خرد ممکن است تا حد زیادی قدرت اهدای آنها را دست بالا گرفته باشد.

بر اساس گزارش OpenSecrets.org در مجموع کمپین ریاست جمهوری او میزان 773953550 دلار را کسب نموده اما 48 درصد از این مبلغ از جانب اهداکنندگان خرد ارائه شده است.

در پی کمپین انتخاباتی اخیر ترامپ سیلی از پیغامها و ایمیلهای مربوط به جذب اعتبارات یاریی را فرستاده و 207 میلیون دلار را تا ابتدای دسامبر به دست آورده و رقمی نهایی نیز تا کنون ارائه نشده است.

پیغام آخر در روز ششم ژانویه در ساعت 1:35 دقیقه بعد از ظهر به وقت محلی مطرح شد و هنگام مطرح شدن این پیغام آخر اوباش آغاز به حمله به ساختمان کنگره کردند.

ترامپ با خودش لیستی گسترده از شماره تلفنها و آدرسهای ایمیل را که به شکل قانونی می تواند آنها را با درخواستها برای پول نقد برای کتابخانه و موزه اش بمباران کند، برد.

اما او همچنین قول داده علیه دشمنان جمهوریخواهش در رقابتهای مقدماتی کمپین راه بیندازد و برای آن نیز احتیاج به پول نقد دارد.

همه این کوششها از محل باشگاه مارالاگوی او که قرار است از چهارشنبه خانه خود کند تحت نظارت قرار خواهند گرفت اما بدون یاری دستگاه کاخ سفید یا یاری کمیته ملی جمهوریخواهان. تا کنون برنامه ای برای محل ساخت کتابخانه او تهیه نشده است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 682

به "ترامپ دو میلیارد دلار برای کتابخانه و موزه ریاست جمهوری اش می خواهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ دو میلیارد دلار برای کتابخانه و موزه ریاست جمهوری اش می خواهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید