تأکید امیرعبداللهیان بر ضرورت آزادسازی فوری منابع اقتصادی ایران در کره جنوبی

به گزارش دوست داشتنی ها، وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه با همتای کره ای خود ضمن انتقاد شدید از سئول به علت ایجاد مشکل در استرداد منابع اقتصادی ایران نزد بانک های کره ای، بر ضرورت آزادسازی فوری این منابع تأکید کرد.

تأکید امیرعبداللهیان بر ضرورت آزادسازی فوری منابع اقتصادی ایران در کره جنوبی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در تماس تلفنی بعد از ظهر امروز چانگ ایی ینگ وزیر امور خارجه جمهوری کره (کره جنوبی) با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، آخرین تحولات مربوط به دسترسی کشورمان به منابع اقتصادی موجود در کره مورد مصاحبه و گفتگو نهاده شد.

امیرعبداللهیان در این مصاحبهی تلفنی باتمجید از روابط محبت آمیز دوکشور در دهه های گذشته، بر ضرورت توسعه هر چه بیشتر روابط تاکید نمود.

وی در عین حال از ایجاد مشکل در استرداد اموال ایران نزد بانک های کره به شدت انتقاد کرد.

وزیر خارجه کشورمان خواستار حل هرچه سریعتر مشکل دسترسی کشورمان به اموال خود در کره، در جهتی خارج از بن بست حاضر که به علت تبعیت از جهت ترسیم شده از سوی آمریکا بوجود آمده است، شد تا امکان دسترسی کشورمان به منابع اقتصادی خود و در پی آن امکان خرید داروهای اساسی و سایر اقلام فراهم گردد.

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید نمود: متاسفانه به علت عدم رسیدگی به مشکل منابع اقتصادی ایران در کره و توقف مراودات تجاری بین دو کشور و حتی محدودیت های ایجاد شده در فرایند تجارت اقلام بشر محبت آمیز، مردم ایران از این شرایط به شدت ناراضی بوده و ادامه وضع موجود برای آنها غیر قابل تحمل هست.

چانگ ایی ینگ وزیر امور خارجه جمهوری کره هم در این مصاحبهی تلفنی با اشاره به روابط دیرینه دو کشور، بر ضرورت حل مسائل روابط تاکید نمود و گفت: همچنان پیگیر دسترسی کشورمان به منابع اقتصادی خود در کره خواهد بود.

وی بعلاوه از خبر منتشر شده در مورد منع ورود کالاهای کره ای به ایران ابراز نگرانی کرد و خواستار رسیدگی به موضوع شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 مهر 1400 بروزرسانی: 19 مهر 1400 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 1059

به "تأکید امیرعبداللهیان بر ضرورت آزادسازی فوری منابع اقتصادی ایران در کره جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید امیرعبداللهیان بر ضرورت آزادسازی فوری منابع اقتصادی ایران در کره جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید