بیشترین اثر واکسیناسیون، کاهش شدید فوت بر اثر کرونا است

به گزارش دوست داشتنی ها، سرپرست مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی براساس جدیدترین تحلیل های آماری درباره اثربخشی واکسیناسیون کووید 19 گفت: بیشترین اثر واکسیناسیون، کاهش شدید نرخ فوت در نتیجه ابتلا به کرونا بوده است.

بیشترین اثر واکسیناسیون، کاهش شدید فوت بر اثر کرونا است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علی شریفی زارچی نتایج واکسیناسیون کووید 19 را در تحلیلی آماری با مقایسه نرخ ابتلا و فوت افراد واکسن زده و افراد واکسن نزده، تحلیل و استنباط کرده و این نتایج را در گزارشی ارائه داد.

وی اظهارداشت: واکسیناسیون تاثیر بسیار چشمگیری در کاهش نرخ فوت ناشی از کرونا در همه گروه های سنی داشته است. تحلیل درصد اثرگذاری واکسن در هر گروه سنی و هر زمان بر اساس مقایسه نرخ فوت در افرادی که واکسن نزده اند و افرادی که یک یا دو نوبت واکسن دریافت کرده اند، به سادگی امکان پذیر است.

شریفی زارچی اضافه کرد: بیشترین اثر واکسیناسیون، کاهش جدی نرخ فوت ناشی از ابتلا به کرونا بوده است. با این حال، افرادی که حتی دو نوبت واکسن را دریافت کرده اند، کماکان در معرض ابتلا به کرونا و بستری هستند بنابراین پیشنهاد می شود، تداوم رعایت پروتکل های بهداشتی، حتی پس از دریافت هر دو نوبت واکسن، برای جلوگیری از ابتلای افراد و شروع خیز ششم بیماری کماکان مورد تاکید قرار گیرد.

تاکید موکد به تداوم رعایت پروتکل های بهداشتی حتی پس از واکسیناسیون

شریفی زارچی اضافه کرد: تاثیر چشمگیر واکسیناسیون در کاهش نرخ فوت ناشی از ابتلا به کرونا در سنین بالاتر هم به وضوح مشاهده می شود. با این وجود، احتمال فوت ناشی از ابتلا به کرونا به ویژه در سنین بالای 60 سال به صفر نرسیده است؛ بنابراین توصیه می شود تداوم رعایت پروتکل های بهداشتی حتی پس از واکسیناسیون انجام شود.

سرپرست مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت ابراز امیدواری کرد، تزریق نوبت سوم به گروه بالاتر از 60 سال منجر به کاهش نرخ فوت ناشی از ابتلا به کرونا در این افراد شود که تحلیل نتایج آن پس از پیشبرد برنامه ارائه می شود.

به گزارش ایرنا، تا کنون 55 میلیون و 860 هزار و 65 نفر دُز اول، 42 میلیون و 619 هزار و 788 نفر دُز دوم و 562 هزار و 756 نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به 99 میلیون و 42 هزار و 609 دُز رسیده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 آذر 1400 بروزرسانی: 25 آذر 1400 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 1132

به "بیشترین اثر واکسیناسیون، کاهش شدید فوت بر اثر کرونا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیشترین اثر واکسیناسیون، کاهش شدید فوت بر اثر کرونا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید