این قرص را برای کمردرد مصرف نکنید

به گزارش دوست داشتنی ها، کمر ممکن است ناگهان آغاز شده و یا تدریجی باشددر بسیاری از موارد، شما می توانید با استفاده از داروهای از بین برنده درد، کمردرد خود را از بین ببرید،ولی مراقب باشید چه نوع دارویی میل می کنید و ایا داروی مصرفی فایده ای هم برای کمردردتان دارد!

این قرص را برای کمردرد مصرف نکنید

به گزارش خبرنگاران، تحقیقات جدید نشان داده که پزشکان برای تسکین کمردرد دارویی را تجویز می نماید که اثر چندانی ندارد، این دارو همان پاراستامول یا استامینوفن است که چندان مناسب این درد نیست.

ویلیسون محقق این طرح گفت: ما کاملا در این مورد مطمئن نیستیم چون می دانیم که پاراستامول در سایر موارد خوب عمل می نماید.

وی اضافه کرد: ما فکر می کنیم پاراستامول بر روی مواد شیمیایی که هنگام التهاب در بدن ما آزاد می گردد اثر می گذارد و شاید عضلات افرادی که دچار کمردرد هستند، دچار التهاب زیادی نمی گردد و به همین دلیل پاراستامول بر روی آن ها اثر نمی نماید.

وی ادامه داد: البته این موضوع کمی پیچیده است چون از داروهای ضد التهاب هم برای دردهای کمر استفاده می گردد.

بنابراین دانشمندان مطمئن نیستند که چرا پاراستامول در تسکین کمردرد تاثیر آنچنانی ندارد اما آن ها شاید به ما بگویند اگر از پاراستامول استفاده نکنیم پس چه باید مصرف کنیم.

دکتر مکارتی گفت: درمان این مورد خاص یعنی کمردرد حاد عموما درمان کوتاه مدت است و من فکر می کنم اولین اقدام ما به عنوان پزشک این است که باید با بیمار صحبت کنیم، تاریخچه بیماری اش را بپرسیم و بفهمیم که انتظار آن از مراجعه به پزشک چیست.

در خاتمه نیز اگر قرار است مسکنی به بیمار داده گردد بهتر است از مسکن های ضد التهاب مثل ایبوبوروفن به مریض تجویز گردد اگرچه این دارو ها نیز عوارض خود را دارند مثل ایجاد ناراحتی های گوارشی در بعضی افراد.

پزشکان ورزش را برای کمردرد نیز توصیه می نمایند که می تواند خیلی بیشتر از دارو بر این التهاب فائق آید

منبع: دکتر سلام

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 31 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 859

به "این قرص را برای کمردرد مصرف نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این قرص را برای کمردرد مصرف نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید