افزایش تلفات سوانح رانندگی با وجود شیوع کرونا ، مردم از سفر غیرضروری بپرهیزند

به گزارش دوست داشتنی ها، مدیرعامل جمعیت طرفداران ایمنی راه ها با تأکید بر اینکه مردم حتما از انجام سفر در تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی بپرهیزند، گفت: با وجود شیوع کرونا، آمار سوانح رانندگی در چند ماه اخیر نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

افزایش تلفات سوانح رانندگی با وجود شیوع کرونا ، مردم از سفر غیرضروری بپرهیزند

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران، ناصر رزاق منش در گفتگو با فارس ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) با یادآوری آسیب های انسانی ، اجتماعی و اقتصادی ناشی از سوانح رانندگی در کشور، از هم وطنان خواست در تعطیلات پیش رو از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند تا از روبروه با خطرات احتاقتصادی مصون باشند.

وی ادامه داد: سوانح رانندگی، تلفات حاصل از تصادفات و مصدومیت ها به علت سوانح رانندگی در ماه هایی که از سال 99 گذشت، در برخی از استان ها نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشت و این در حالی است که سال جاری با افزایش نرخ سوخت و شیوع کرونا روبرو هستیم که طبق قاعده باید عاملی برای کاهش سفر باشد.

مدیرعامل جمعیت طرفداران ایمنی راه ها صدای زنگ خطر از دست دادن هموطنان در این گونه حوادث رانندگی که دائماً به گوش می رسد را یک نگرانی بزرگ و عمیق دانست .

رزاق منش ضمن تأکید بر لزوم توجه عموم هم وطنان و مسئولان ذی ربط به تجربه سفر در ایام تعطیلات چند روزه در سال های گذشته، عدم وجود ظرفیت های زیر ساختی ترافیکی به ویژه در استان های شاقتصادی کشور برای حجم انبوه سفرها را موضوع بسیار جدی خواند .

وی با ذکر محدویت ها و تنگناهای حاکم بر اقدامات مهندسی در حوزه راه، خودرو، امکانات نظارتی و همچنین عملیات امدادی با توجه به درگیری بخش پزشکی کشور با بیماری فراگیر کرونا، همراهی و همکاری مردم را در پرهیز از سفر در چند روز آینده، مهمترین شرط جلوگیری از خطرات احتاقتصادی و بروز تصادفات جاده ای قلمداد کرد.

مدیرعامل جمعیت طرفداران ایمنی راه ها با اشاره به از جان باختن تعداد قابل توجه ای از مردم کشورمان در روبرو با بیماری ویروس کووید 19، گفت: کشته شدن 3481 نفر و مصدوم و معلول شدن 61238 نفر در گروه های مختلف سنی و طبقاتی تنها در سه ماه ابتدای سال جاری به دلیل تصادفات رانندگی، موضوع قابل تأملی است.

رزاق منش اعلام نمود: جمعیت طرفداران ایمنی راه ها به عنوان یک نهاد مردمی این درخواست را از هموطنان دارد تا از انجام سفر در تعطیلات پیش ِرو صرف نظر کنند و در صورت ضرورت سفر مدیریت در زمان و رعایت کامل قوانین و مقررات را در دستور کار قرار دهند.

وی تأکید کرد: ضرورت دارد راننده ها، موضوعات مهمی نظیر پرهیز از رانندگی در حین خستگی، صبر و حوصله در طول سفر و اطمینان از ایمنی کامل خودرو را بابت حفظ سلامت خود، خانواده و جامعه مدنظر قرار دهند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 مهر 1399 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 418

به "افزایش تلفات سوانح رانندگی با وجود شیوع کرونا ، مردم از سفر غیرضروری بپرهیزند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش تلفات سوانح رانندگی با وجود شیوع کرونا ، مردم از سفر غیرضروری بپرهیزند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید