بررسی آخرین کارنامه بانک اقتصادنوین ، کاهش 30 درصدی پرداخت وام در اسفند

به گزارش دوست داشتنی ها، بانک اقتصادنوین تازه ترین کارنامه عملکرد خود را منتشر کرد.

بررسی آخرین کارنامه بانک اقتصادنوین ، کاهش 30 درصدی پرداخت وام در اسفند

به گزارش تجارت نیوز، بانک اقتصادنوین که با نماد بورسی ونوین در بازار سرمایه نیز در حال فعالیت بوده، گزارش عملکرد اسفند ماه سال گذشته را بر روی سایت کدال قرار داد.

بانک اقتصادنوین طی این دوره 6.5 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت نموده که نسبت به ماه قبل بیش از 30 درصد کاهش داشته است. با تسویه چهار هزار میلیارد تومان از وام ها و اعطای وام های جدید، مانده تسهیلات این بانک در سرانجام اسفند ماه سال 1398 به بیش از 49.7 هزار میلیارد تومان رسید.

بانک اقتصادنوین بیش از 95 درصد سپرده های خود را به صورت وام پرداخت نموده است.

همچنین بانک اقتصادنوین در اسفند ماه سال گذشته بیشتر از آنکه شاهد خروج سپرده باشد، سپرده جذب نموده است.

طی دوره مذکور بانک اقتصادنوین در حالی که پیروز شده 87.3 هزار میلیارد تومان سپرده جذب کند، حدود 84 هزار میلیارد تومان سپرده از دست داده است. در مجموع با جذب 3.3 هزار میلیارد تومان سپرده طی یک ماه، مانده سپرده های بانک اقتصادنوین در سرانجام اسفند ماه به 52.2 هزار میلیارد تومان رسیده است.

میزان درآمد بانک اقتصادنوین در اسفند ماه از محل وام های پرداختی، حدود 73 میلیارد تومان بیشتر از میزان سودی است که به سپرده گذاران داده است.

بانک اقتصادنوین در اسفند ماه سال گذشته حدود 475 میلیارد تومان به سپرده گذاران خود سود پرداخته نموده و از سوی دیگر حدود 548 میلیارد تومان را از محل وام های اعطایی کسب نموده است.

بانک اقتصادنوین در سال 1398 با حدود 500 میلیارد تومان زیان از محل کسری سود پرداختی به سپرده ها و سود دریافتی از وام ها روبرو شده، که نشان دهنده میانگین زیان ماهانه 41 میلیارد تومانی این بانک است.

بر اساس گزارش عملکرد 9 ماهه ابتدایی سال بانک اقتصادنوین، این بانک در سرانجام آذر ماه سال گذشته زیان انباشته 1.5 هزار میلیارد تومان را ثبت نموده که بیش از سرمایه این بانک است. زیان انباشته این بانک طی 9 ماهه نخست سال 1398 معادل 128 درصد رشد داشته است.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 10 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 160

به "بررسی آخرین کارنامه بانک اقتصادنوین ، کاهش 30 درصدی پرداخت وام در اسفند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بررسی آخرین کارنامه بانک اقتصادنوین ، کاهش 30 درصدی پرداخت وام در اسفند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید