آثار برتر نخستین مسابقه عکاسی در خانه بمانیم از نگاه دوربین کتاب می گردد

به گزارش دوست داشتنی ها، به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی انتشارات سیب سرخ، مژگان اکبری، مدیر انتشارات با اشاره به میزان آثار ارسالی به مسابقه عکاسی درخانه بمانیم از نگاه دوربین گفت: استقبال بسیار خوبی از مسابقه عکاسی صورت گرفت به طوری که از زمان اعلام فراخوان، 621عکس به دفتر انتشارات ارسال شده است و نتایج داوری به زودی اعلام و از نفرات برتر تقدیر می گردد.

آثار برتر نخستین مسابقه عکاسی در خانه بمانیم از نگاه دوربین کتاب می گردد

جهت دریافت خدمات پتینه نقاشی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

وی با اشاره به شروع داوری آثار ارسالی اضافه کرد: عکس های ارسالی با رای و نظر هیات داوران و رای مردمی به مرحله داوری نهایی راه پیدا خواهند کرد و عکس های برتر براساس میزان خلاقیت و توجه به موضوع و محورهای اعلام شده در فراخوان، انتخاب و داوری خواهند شد.

اکبری درباره ویژگی آثار ارسالی به نخستین دوره مسابقه عکاسی در خانه بمانیم از نگاه دوربین ادامه داد: تعدادی از عکس ها با قاب بندی دو تصویر، شباهت های غیرمعمول در ایام قرنطینه را به تصویر کشیدند. تعدادی از شرکت کنندگان، ژانرهای گوناگونِ در خانه ماندن ها را با رنگ های زیاد و زیبا ارسال کردند که یکی از فراگیرترین ایده های عکس های ارسالی بود.

مدیر انتشارات سیب سرخ بیان نمود: اِلمان های انسانی به همراه کنتراست رنگ ها و احساسات متضاد مثبت و منفی و عکس هایی با امضای یک دوست با قاب بندی خاطره با ساده ترین ابزار از دیگر ویژگی عکس های ارسالی بود. به گفته اکبری از میان عکس های ارسالی به مسابقه، 50عکس برتر پس از داوری در قالب یک نمایشگاه در معرض دید علاقه مندان قرار خواهد گرفت؛ علاوه براین آثار برتر در قالب یک کتاب از سوی انتشارات سیب سرخ منتشر خواهد شد.

مدیر انتشارات سیب سرخ بیان کرد: در ابتدای اعلام فراخوان ارسال اثر به این مسابقه، صرفا عکاسی با تلفن همراه مدنظر ما بود چراکه با دوربین تلفن همراه هم امکان ثبت لحظه های شاد و متفاوت برای همه امکان پذیر بود اما در ادامه به علت استقبال فراوان مخاطبان، بخش عکاسی با دوربین عکاسی با موضوع قرنطینه نیز به فراخوان عکاسی اضافه شد.

وی هنرهای تصویری را مهمترین ابزار ارتباطی برای انسان ها دانست و گفت: با توجه به شرایط و اتفاقاتی که در چند ماه اخیر در کشور رخ داد کوشش کردیم از ابزار هنر برای ماندن در خانه و زیباکردن محیط اطراف استفاده کنیم.

اکبری ادامه داد: آزموده های هنری، در ارتقاء آگاهی و درک صحیح چالش های ناشی از پدیده های پیش بینی نشده و اتفاقات غیرمنتظره ازجمله ویروس کرونا از اهمیت اساسی برخوردار است. با شیوع ویروس کرونا در کشور ما و دنیا در نقطه عطفی تاریخی واقع شد که هرگز نظیری را در چنین ابعادی تجربه نکرده بود.

وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد با برگزاری نخستین دوره این مسابقه و با استفاده از هنر عکاسی، گامی برای حفظ ماندن در خانه برداشته باشیم.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 1 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 205

به "آثار برتر نخستین مسابقه عکاسی در خانه بمانیم از نگاه دوربین کتاب می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آثار برتر نخستین مسابقه عکاسی در خانه بمانیم از نگاه دوربین کتاب می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید