گلایه سروری از شرایط تاکسی های اینترنتی ، نرخ این تاکسی ها تحت کنترل شورا قرار بگیرد ، کرایه تاکسی های اینترنتی مدام در حال افزایش است

به گزارش دوست داشتنی ها، نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران از لجام گسیختگی و آشفتگی در نرخ تاکسی های اینترنتی در مرکز انتقاد کرد و خواهان واگذاری قیمت گذاری این تاکسی ها به مدیریت شهری شد.

گلایه سروری از شرایط تاکسی های اینترنتی ، نرخ این تاکسی ها تحت کنترل شورا قرار بگیرد ، کرایه تاکسی های اینترنتی مدام در حال افزایش است

به گزارش خبرنگاران، پرویز سروری در رابطه با شرایط نرخ گذاری تاکسی های اینترنتی در تهران اظهار کرد: اینکه اجازه بدهیم این آشفتگی در شهر ایجاد گردد، درست نیست. بعضی با خارج کردن دیگران از صحنه، قیمت شکنی نموده و هر قیمتی که می خواهند اعلام می نمایند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: بعضی با حذف این رقابت به محل ارائه خدمت تبدیل می شوند و سپس قیمت معین می نمایند که این اجحاف در حق شهروندان است.

او بعلاوه توضیح داد: ما معتقدیم نوعی لجام گسیختگی در نرخ تاکسی های اینترنتی وجود دارد و شکایاتی نیز از سوی شهروندان به ما می رسد. به طوری که می بینیم برخلاف گذشته دائماً نرخ کرایه تاکسی های اینترنتی روند افزایشی دارد.

رئیس شورای عالی استان ها با تأکید بر اینکه ما باید رقابت را حفظ کنیم و نرخ گذاری تاکسی های اینترنتی تحت کنترل مدیریت شهری قرار بگیرد، یادآور شد: همانطور که شهرداری با قیمت گذاری شورای شهر، خدماتی در حوزه حمل و نقل ریلی، اتوبوس و تاکسی با نرخی معین ارائه می دهد، تاکسی های اینترنتی نیز باید در پوشش تصمیمات قیمت گذاری شورا قرار بگیرند در غیر این صورت افزایش قیمت و لجام گسیختگی ادامه خواهد داشت.

او با بیان اینکه رئیس شورای شهر تهران در این خصوص دغدغه و حساسیت دارد، گفت: حتماً کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا را مسئول پیگیری این موضوع خواهیم کرد، بنده نیز پیگیری های لازم را برای اعمال نظر شورا و قیمت گذاری تاکسی های اینترنتی از سوی مدیریت شهری انجام خواهم داد.

پیش از این مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز در حاشیه یکصد و پنجاه و هشتمین جلسه شورا در جمع خبرنگاران ضمن انتقاد از اینکه در بخش های دیگری برای تاکسی های اینترنتی نرخ گذاری می نمایند، تأکید نموده بود: باید در این خصوص فکری کرد و به وزارت کشور اعلام گردد که شورا نیز اعمال نظر داشته باشد؛ چراکه قطعاً به سود مردم خواهد بود.

علی اصغر قائمی عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران نیز با تأکید بر اینکه مجوز این تاکسی ها از سوی نهادهای حاکمیتی صادر می گردد، گفته بود: به همین دلیل باید گفت که برای اعمال نظر شورا در نرخ گذاری تاکسی های اینترنتی در مرحله اول باید توافقات بالادستی انجام گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 مرداد 1402 بروزرسانی: 7 مرداد 1402 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 1516

به "گلایه سروری از شرایط تاکسی های اینترنتی ، نرخ این تاکسی ها تحت کنترل شورا قرار بگیرد ، کرایه تاکسی های اینترنتی مدام در حال افزایش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلایه سروری از شرایط تاکسی های اینترنتی ، نرخ این تاکسی ها تحت کنترل شورا قرار بگیرد ، کرایه تاکسی های اینترنتی مدام در حال افزایش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید