کلاهبرداری به بهانه خرید شارژ ارزان قیمت

به گزارش دوست داشتنی ها، رئیس پلیس فتای تهران عظیم از دستگیری کلاهبردار جوانی که به بهانه خرید شارژ ارزان قیمت از 22 شهروند کلاهبرداری نموده بود، اطلاع داد.

کلاهبرداری به بهانه خرید شارژ ارزان قیمت

به گزارش خبرنگاران، سرهنگ تورج کاظمی در این باره گفت: پنجم دی ماه سال گذشته خانمی 32 ساله ساکن خیابان پیروزی تهران ضمن طرح شکایت، پس از دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای، به پلیس فتا مراجعه کرد و مدعی شد که با سایتی شبیه سایت #780 روبرو شده که شارژ خط تلفن همراه با تخفیف ویژه تبلیغ می نموده است. او برای دریافت شارژ اطلاعات کارت بانکی خود را در درگاه معرفی گردیده ثبت نموده و پس از اعلام ناموفق بودن تراکنش موجودی، حسابش به مبلغ 30 میلیون ریال سرقت می گردد.

وی درباره دیگر اظهارات شاکی گفت: او اظهار می کرد بدون توجه به آدرس سایت طراحی شده، با این تصور که اطلاعات کارت بانکی خود را در سایت رسمی و معتبر ثبت می نماید، برای خرید شارژ اقدام نموده است، در حالی که سایت مذکور، شبیه سازی شده سایت اصلی بوده و بدون توجه به این موضوع در دام کلاهبرداران اینترنتی واقع شده است.

رئیس پلیس فتای تهران اضافه نمود: رسیدگی به موضوع در دستور کار نهاده شد و تیمی از مهندسان پلیس فتا، تجسس های پلیسی خود را در این زمینه شروع کردند. کارآگاهان طی آنالیز های اجرا شده متوجه شدند که شهروندان دیگری نیز به همین شیوه مورد کلاهبرداری نهاده شدند.

وی با بیان اینکه 22 پرونده دیگر به این پلیس به همین شیوه ارجاع شد، گفت: تمامی مال باختگان اظهار می کردند که برای خرید شارژ با تخفیف اقدام نموده اما مبالغی از حساب بانکی آن ها کسر شده است.

سرهنگ کاظمی با تاکید بر اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را 51 میلیون ریال برآورد نموده اند، گفت: کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات پلیسی، جوانی 28 ساله به نام (الف . ج) را که ساکن شهر تهران-حوالی بلوار فردوس بود، شناسایی کردند که او با هماهنگی های قضائی 16 فروردین سال جاری در یک عملیات پلیسی در مخفیگاهش دستگیر شد و برای تحقیقات تکمیلی به پلیس فتا منتقل شد.

رئیس پلیس فتا گفت: متهم که با مدارک و مستندات موجود رو به رو شد به جرم خود اعتراف کرد و اظهار کرد که با درست کردن سایتی شبیه سایت خرید شارژ #780 و تبلیغات فریبنده کاربران مجازی را برای خرید شارژ جذب می نموده است. او با وجوه سرقتی، دلار خریداری می نموده و اموال سرقتی را از چرخه بانکداری خارج می نموده است.

سرهنگ کاظمی در سرانجام توضیح داد: متهم به مرجع قضائی معرفی گردید که به شهروندان توصیه می کنیم چنانچه قصد خرید اینترنتی شارژ سیم کارت های تلفن همراه را دارند حتما از هویت فروشگاه و گردانندگان آن اطمینان حاصل نموده و هنگام ورود اطلاعات کارت و حساب بانکی به آدرس الکترونیکی درگاه دقت نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 197

به "کلاهبرداری به بهانه خرید شارژ ارزان قیمت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاهبرداری به بهانه خرید شارژ ارزان قیمت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید